Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Odea Giro - Saeco Odea Giro - miga szybko czerwony wykrzyknik

25 Mar 2014 17:38 5103 2
 • Poziom 11  
  Witam,
  Wiem ze już temat był "wałkowany" wielokrotnie próbowałem rożnych pomysłów z tematów które były ale nie udało mi się wskrzesić ekspresu. Krótko co się działo/dzieje ... Ekspres jakiś czas temu zaczął pluć kawą a nie lać płynnie i w pewnym momencie zapalił i miga szybko czerwonym wykrzyknikiem. Rozebrałem go zgodnie z postami na forum idąc po kolei od zbiornika wody wyczyściłem przewody rozebrałem sprawdziłem organoleptycznie przepływomierz pompkę Po dotarciu do boilera nagle ruszył. Złożyłem go przeprowadziłem 3 razy odkamienianie i jak miałem robić kawę .... powtórka ... więc znów powtórzyłem cały proces wykręciłem termoblok wyczyściłem drutem w środku nie ukrywam ze wiele szlamu z niego wyleciało. Sprawdziłem zawór pary/wody który lekko cieknie i już rozkładam ręce nie wiem co dalej ... Jeśli spuszczę wodę z obwodu pompa nie ma siły jej tłoczyć jak odepnę pompę od boilera ekspres rusza i przechodzi w normalny tryb ... podpięcie pompy włączam chwila dobrze i znów szybki czerwony wykrzyknik ... Proszę o podpowiedz i pomoc

  pozdr


  ------
  Problem rozwiązany jak na razie prawdopodobnie pompka nie trzymała ciśnienia wymiana wewnętrznego oringu za 25 gr spowodowała że pompka zaczęła działać i tłoczyć wodę ale nadal występował problem słabego ciśnienia i jak się okazało wymiana trzech oringów na zaworze pary rozwiązała całkowicie problem ekspres wstał i kawę póki co robi. Dopisuje bo może komuś się przyda w walce z podobnym problemem. Całkowity koszt części zamknął się w 2 zł za oringi i 12 zł za kamix który odkamienił bojler.

  pozdr
 • Poziom 9  
  Gdzie można kupić te oringi?
 • Poziom 32  
  Na sewisie aukcyjnym lub w hurtowniach ze sprzętem do agd.
  Te o któryuch wspominał kolega to zapewne są oringi maszynowe - pełno tego w sklepach samochodowych. Są odporne na smar - ale nie wiem czy mogą być stosowane do kontaktu z żywnością. Ich niewątpliwą zaletą jest cena i dostępność.