Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio Multipad 2 ultra duo - Tablet działa tylko pod ładowarką

25 Mar 2014 19:37 6654 3
 • Poziom 7  
  Witajcie,

  dziś przeglądałam sobie na tablecie internet, jak niemal co dzień od 7 miesięcy. (W trakcie przeglądania, byłam podłączona do ładowarki). Aż ten nagle się zrestartował. Gdy się zrestartował, to całkiem się wyłączył. Pokazał się ekran ładowania. Włączyłam więc go i zobaczyłam że na pulpicie jest napisane: ładowanie 0%

  Od tamtego momentu, tablet działa jedynie z podłączoną ładowarką. Gdy odłączam ją - ten natychmiast się wyłącza.
  Ikonka ładowania (bateria) jest pusta, co prawda widnieje w niej ten zygzak, co podczas ładowania, ale nie "nabija", tak jak podczas standardowego ładowania.

  Po 15u minutach ładowania tablet pokazał, że ma 1% baterii...

  Przywróciłam już ustawienia do fabrycznych i dalej nic.

  Oddać tego złoma do gwarancji, czy mogę coś jeszcze zrobić?

  Błagam, pomóżcie bo wyrzucę go z czwartego piętra, a wtedy już na pewno nie zadziała...
 • Poziom 17  
  Mniej nerwów i trochę cierpliwości.
  W twoich rękach z takimi nerwami żadne urządzenie nie nadaje się do naprawy.
  Polecam serwis!!
 • Poziom 12  
  Koleżanko she-sherlock,

  podzielam uwagi kolegów wyżej, tablet jest na gwarancji więc lepiej przekazać go serwisowi, pamiętaj jednak o tym, aby w opakowaniu z urządzeniem koniecznie przesłać ładowarkę i kabelek micro-USB.
  Gdybyś miała jakiegoś znajomego z takim samym urządzeniem PMP7280C (albo podobnym PMP7280C_3G) to możesz jeszcze spróbować "pożyczyć"na chwilę kabelek USB podłączany do ładowarki i potwierdzić czy aby problem z zasilaniem urządzenia nie leży w uszkodzeniu Twojego. Dowolnego kabelka micro-USB z innego tabletu nie zastosujesz, bo Prestigio PMP7280C wymaga dedykowanego kabla ze "skośną" końcówką, proste micro-USB występujące w większości urządzeń na rynku nie pasują do portu. Ewentualnie możesz też spróbować "podmienić" na chwilę ładowarkę, pytanie tylko czy masz kogoś znajomego, kto takim urządzenie dysponuje i mógłby Ci wspomóc na kilka chwil takim akcesorium.
  Przyczyna opisywanej przez Ciebie usterki może też bezpośrednio wynikać z usterki układu zasilania płyty głównej lub też samego akumulatora - tego niestety nie zdiagnozujesz samodzielnie i bez serwisu się nie obejdzie.

  Jeśli miałabyś jakieś pytania co do samej procedury serwisowej to mogę wspomóc dobrą radą.

  Pozdrawiam,
  Piotrek-FIXIT