Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio Multipad 2 ultra duo - Tablet działa tylko pod ładowarką

she-sherlock 25 Mar 2014 19:37 6513 3
  • #1 25 Mar 2014 19:37
    she-sherlock
    Poziom 6  

Witajcie,

dziś przeglądałam sobie na tablecie internet, jak niemal co dzień od 7 miesięcy. (W trakcie przeglądania, byłam podłączona do ładowarki). Aż ten nagle się zrestartował. Gdy się zrestartował, to całkiem się wyłączył. Pokazał się ekran ładowania. Włączyłam więc go i zobaczyłam że na pulpicie jest napisane: ładowanie 0%

Od tamtego momentu, tablet działa jedynie z podłączoną ładowarką. Gdy odłączam ją - ten natychmiast się wyłącza.
    Ikonka ładowania (bateria) jest pusta, co prawda widnieje w niej ten zygzak, co podczas ładowania, ale nie "nabija", tak jak podczas standardowego ładowania.

Po 15u minutach ładowania tablet pokazał, że ma 1% baterii...

Przywróciłam już ustawienia do fabrycznych i dalej nic.

Oddać tego złoma do gwarancji, czy mogę coś jeszcze zrobić?

Błagam, pomóżcie bo wyrzucę go z czwartego piętra, a wtedy już na pewno nie zadziała...

2 3
  • #2 25 Mar 2014 19:45
    pawlik722
    Poziom 21  

Skoro masz gwarancję to oddaj widząc twoją wiedzę z tematu elektroniki sam się nie zabieraj za naprawę bo stracisz gwarancję a nic pewnie nie zdziałasz, a sama naprawa u "speca" może sporo kosztować.

1
  • #3 26 Mar 2014 20:16
    brayanek7
    Poziom 17  

Mniej nerwów i trochę cierpliwości.
    W twoich rękach z takimi nerwami żadne urządzenie nie nadaje się do naprawy.
    Polecam serwis!!

0
  • #4 27 Mar 2014 11:47
    Piotrek-FIXIT
    Poziom 12  

Koleżanko she-sherlock,

podzielam uwagi kolegów wyżej, tablet jest na gwarancji więc lepiej przekazać go serwisowi, pamiętaj jednak o tym, aby w opakowaniu z urządzeniem koniecznie przesłać ładowarkę i kabelek micro-USB.
    Gdybyś miała jakiegoś znajomego z takim samym urządzeniem PMP7280C (albo podobnym PMP7280C_3G) to możesz jeszcze spróbować "pożyczyć"na chwilę kabelek USB podłączany do ładowarki i potwierdzić czy aby problem z zasilaniem urządzenia nie leży w uszkodzeniu Twojego. Dowolnego kabelka micro-USB z innego tabletu nie zastosujesz, bo Prestigio PMP7280C wymaga dedykowanego kabla ze "skośną" końcówką, proste micro-USB występujące w większości urządzeń na rynku nie pasują do portu. Ewentualnie możesz też spróbować "podmienić" na chwilę ładowarkę, pytanie tylko czy masz kogoś znajomego, kto takim urządzenie dysponuje i mógłby Ci wspomóc na kilka chwil takim akcesorium.
    Przyczyna opisywanej przez Ciebie usterki może też bezpośrednio wynikać z usterki układu zasilania płyty głównej lub też samego akumulatora - tego niestety nie zdiagnozujesz samodzielnie i bez serwisu się nie obejdzie.

Jeśli miałabyś jakieś pytania co do samej procedury serwisowej to mogę wspomóc dobrą radą.

Pozdrawiam,
    Piotrek-FIXIT

0