Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka Whirlpool AFG 527/G niby pracuje ale nie świecą kontrolki , nie mrozi

swenski 25 Mar 2014 21:16 2553 8
  • #1 25 Mar 2014 21:16
    swenski
    Poziom 2  

Proszę o poradę. Po 1,5 roku nieobecności uruchomiłam ponownie zamrażarkę. Wiek zarażarki ok.8-9 lat. Używana w warunkach domowych, nie komercyjnie. Ustawiłam na eco i po kilku godzinach zamrażarka nie osiągnęła temp. ujemnej. Słychać,że pracuje, świeci się tylko lampka zielona świadcząca o włączonym urządzeniu, dwie pozostałe kontrolki nie świecą, instrukcja oczywiście przeczytana, ale nie znalazłam tam żadnej odp. na mój problem. Jaka może być przyczyna ,że nie mrozi?

0 8
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2014 21:31
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

swenski napisał:
    Nikt nie wie????

Wszyscy wiedzą - zamrażarka do utylizacji :cry:

0
  • #3 25 Mar 2014 21:32
    pawlik722
    Poziom 20  

Obecnie produkowane zamrażarki nie lubią stać dłuższy czas wyłączone skutkuje to właśnie takim objawem, najprawdopodobniej masz ubytek gazu musisz się zwrócić do punktu w którym uzupełniają czynnik.

cezet nie pisz głupot, wywalić lodówkę bo jest zbyt małe ciśnienie gazu? póki jest możliwość trzeba ratować tym bardziej że nie są to jakieś olbrzymie koszta.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Mar 2014 21:43
    movzx
    Poziom 39  

pawlik722 napisał:
    wywalić lodówkę bo jest zbyt małe ciśnienie gazu? póki jest możliwość
    A zbyt małe ciśnienie gazu jest bo...? Krasnoludki wyniosły czy jest dziura w układzie?
    Rzetelny serwisant zastanowi się dwa razy zanim naciągnie klienta na napełnianie sita wodą, czy taką "możliwość" Kolega widzi?

0
  • #5 25 Mar 2014 21:47
    swenski
    Poziom 2  

Dziękuję, przynajmniej wiem od czego zacząć diagnozę:) a koledze powyżej trudno podziękować, bo taka rada, żeby wyrzucić to ...żadna porada. Forum jest po to aby szukać rozwiązania i jeśli nic nie pomoże rozwiązać problemu to dopiero wtedy utylizacja.

0
  • #6 25 Mar 2014 21:49
    cezet

swenski napisał:
    koledze powyżej trudno podziękować, bo taka rada, żeby wyrzucic to ...żadna porada.

A "róbta co chceta" . :D

0
  • #7 25 Mar 2014 22:07
    swenski
    Poziom 2  

Kolego movzx ...do czasu wyłączenia zamrażarki nie było z nią najmniejszych problemów. Mam rozumieć, że to ewidentnie wina przestoju w jej pracy ( ok.1,5 roku) i to on spowodował wyciek gazu???????

Dodano po 3 [minuty]:

Chodzi mi o to czy przez wyłączenie zamrażarki mogła powstać dziura?

Dodano po 10 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie, bo byc może ma znaczenie. Czy transport zamrażarki ( przewóz autem na stojąco) mógł mieć wpływ na ew.wyciek gazu?

0
  • Pomocny post
    #8 25 Mar 2014 22:10
    cezet

swenski napisał:
    Chodzi mi o to czy przez wyłączenie zamrażarki mogła powstać dziura?

Oczywiście. A to ,że ją ktoś napełni "gazem " to nie znaczy ,że będzie jeszcze chodzić długo. Sytuacja powtórzy się, wcześniej czy później.

0
  • #9 25 Mar 2014 22:15
    ROBSON33
    Moderator AGD

A ja odpowiem ciut obrazkowo:

ROBSON33 napisał:
    Jedziemy samochodem i łapiemy kapcia, zajeżdżamy na stację pompujemy koło i co, koło naprawione?
    Nie, takie działanie pozwoli nam tylko przejechać jakiś kawałek a powietrze i tak zejdzie :(

I co teraz?

Teraz albo będziemy co jakiś czas pompować w/w koło lub udamy się do fachowca który najpierw zlokalizuje nieszczelność, następnie ją usunie a dopiero potem napompuje żebyśmy mogli spokojnie jeździć.
    Lecz za tą usługę sobie odpowiednio policzy.

A poniższy link proszę potraktować jako lekturę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12971666#12971666
    co prawda sprzęt inny lecz problem ten sam :|

Zamrażarka Whirlpool AFG 527/G niby pracuje ale nie świecą kontrolki , nie mrozi

0