Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz 7270v2 - Annex A i synchronizacja

masterten 25 Mar 2014 23:17 936 2
  • #1 25 Mar 2014 23:17
    masterten
    Poziom 29  

Witam, router działał w Niemczech poprawnie, co prawda nie testowałem długo ale nie rozłączał i synchronizował dosyć szybko.
    W Polsce oczywiście nie zagadał z moją linią (miał annex B i FW 54.05.50), po przestawieniu za pomocą ruKernelTool na 54.05.51 oraz 54.05.23 dalej nie było synchronizacji. Na jakimś niemieckim forum znalazłem temat o przeróbkach sprzętowych i postanowiłem spróbować.
    Oryginalne kondensatory miały oznaczenia "33nJ 400" oraz "1J 63", po wymianie tego pierwszego na 1uF pojawiła się synchronizacja :)
    Nie było jednak idealnie, ponieważ na łączu 6Mb/s modem synchronizował się na 2.5Mb/s-3.8Mb/s, nie od razu tylko po kilku próbach, no i raz na jakiś czas gubił synchro. Linia też nie jest bez winy, bo tłumienie to ok. 42dB na download (na routerze Siemens tak samo), ale te warunki pozwalały TP-Linkom czy Siemensowi na normalną stabilną pracę.
    Znajomy który mieszka blisko centrali sprawdził Fritza na moją prośbę i u niego zsynchronizował się z maksymalną prędkością czyli 20Mb/s i działał bez rozłączenia przez 2 godziny, ale w oknie informacji DSL mnożyły się ilości błędów.

Mam pytanie: Co mogę jeszcze zrobić żeby poprawić jego parametry? Inne kondensatory? Może inne wersje FW?

Dodatkowe informacje które mogą się przydać:
    Mam też Fritza 7170 który jest prawdopodobnie sprzętowo uszkodzony (albo zawieszka, albo reset loop, albo po iluś próbach zadziała), on synchronizował się u mnie bez problemów (o tyle ile mogłem sprawdzić, np. dzisiaj mimo 30 minut prób nie udało się go uruchomić) więc mogę z niego ewentualnie pozyskać części do przeszczepów - pierwszy kondensator jest SMD więc nie odczytam oznaczeń, drugi to "33n 100".

0 2
  • #3 27 Mar 2014 20:04
    masterten
    Poziom 29  

Wczoraj wgrałem FW dokładnie to z twojego linka i chodził tak samo jak na starszych (samego drivera ADSL chyba nie zmieniali, wcześniej i teraz jest 1.52.53.28), cały czas mam podpięty ten zmieniony kondensator, ale będę jeszcze testował na oryginalnym.

Lutowanie zrobiłem bo bez tego nie miałem synchro wcale.

Co ciekawe Fritz 7170 po wymianie FW na wersję z annex A, działa u mnie prawidłowo, chociaż ma układ kondensatorów (22nF i 33nF) który właśnie niektórzy polecają zmienić. Właśnie dlatego między innymi założyłem ten temat - Fritz który powinien działać nie działa, a drugi powinien działać słabiej a działa dobrze :)

0