Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie

MrSmileyPL 25 Mar 2014 23:20 2508 0
    MrSmileyPL
    Level 1  
    Witam

Mam nastepujacy problem dostalem laptopa i probowalem zrobic na nim dual boot posiadam powyzszy komputer Samsunga NP550P5C-S04PL dysk twardy 1TB i procesor i5, Windows 8.

Wykonalem wszystkie instrukcje do wykonania dual boot pod windowsem 8 ktore udalo mi sie znalesc czyli:

disable : Fast BIOS mode (w zakladce advance w biosie),

Nastepnie :

Disable: secure boot (w zakladce boot)

i/oraz:

ustawienie OS Selection mode na : CSM and UEFI OS

F10

I reboot z USB lub CD/DVD zawierajacego Linuxa (mialem na kompie juz dwie patrycje jedna z windowsem 8, druga wolna ponad 400GB free space na ktorej staralem sie wgrac linuxa).

Wiec teraz przejde do meritum! Po calej sytuacji bios nie wykrywa dysku Twardego pokazyje go w zakladce SYSINFO jako SATA port 1 ale w zakladce BOOT juz nie... I tu jest bol... gdyz nie moze wczytac zadnego systemu... tutaj sa zdjecia ekranu:

na ustawieniach jakie byly przedtem lecz juz po zdarzeniu czyli wszystko na Enabled:
    Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie

jak mozecie zauwazyc na enabled jak widzicie w zakladce BOOT nie widzi nic...

Dopiero na Disabled i innych zmianach jak CSM and UEFI OS dopiero widzi CD/DVD w zakladce BOOT:

Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie Samsung Seria 5/ NP550P5C-S04PL Nie wykrywa dysku w biosie

Czy ma ktos moze jakies pomysly?? Zapraszam do burzy mozgow...
    Komputer jest na gwarancji ale chce sobie zaoszczedzic czekania no i zrobic to samemu... bo zwykle uczymy sie na bledach i robiac cos sami tudziez z czyjas pomoca nie jestem tutaj w poszukiwaniu krytyki a pomyslow, tudziez rad ludzi skorych do pomocy...

P.S. Komputer poniewaz jest na gwarancji ma plomby ktorych wolalbym nienaruszac...

Dziekuje za wszelkie rady i pomoc mi udzielona oraz mam nadzieje ze i inni ludzie pozniej beda mogli rowniez profitowac z tego posta i informacji w nim zawartych oraz odpowiedzi i pomyslow zamieszczonych ponizej przez innych czlownkow elektrody...