Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpisy cyfrowe, WU i nie tylko

25 Mar 2014 23:28 2823 29
  • Poziom 9  
    Witam,

Od pewnego czasu, dość długiego, mam problemy z Windowsem (aktualnie! system jest oryginalny - wersja OEM zakupiona na allegro więc raczej mi nikt nie pomoże). Mianowicie system z miejsca instaluje się z błędami, a konkretniej nie działa Windows Update (przez co nie mogę zainstalować nic od Microsoftu jak np NET Framework 4) i w sumie nie tylko. Wszystko było dobrze do pewnego czasu. Najpierw zaczęło się od tego, że nie mogłem zainstalować sterowników do karty graficznej, ponieważ system nie ropoznawał podpisu cyfrowego karty graficznej (nawet tych ze strony producenta), później wyłączało mi WU i Defendera. Na chwilę obecną nie działa WU, defender i nie rozpoznaje podpisu przy sterownikach od: karty graficznej, USB 3.0, drukarki, skanera, kamer internetowych. Korzystam z programu DSEO, żeby wprowadzać system w "tryb testowy" i ręcznie dodawać wyjątki. Żadne fixy nie działają, oczytałem i okombinowałem się jak głupi i choć mam jakiekolwiek pojęcie o komputerach, spedziłem przy tym setki godzin i się po prostu poddałem. Myślałem nawet, że mam może jakieś błędy na dysku robiłem zerowanie i REMAP dysku. Nie dało żadnego efektu. Później zakupiłem inny dysk, a ze starego zrobiłem przenośny (wymieniona była też płyta główna i karta graficzna). Błędy jak były tak są. Format i reinstall nic nie daje, nie mam pojęcia co robić. Po ostatnim formacie Wu znajduje mi, że muszę agenta uaktualnić ale jak zaczyna pobierać po ok 5 min wywala jakiś błąd. Jak "naprawie" jeden błąd to wywali inny, później jeszcze inny i później pierwszy...i tak w kółko. Czasem się zdarzy, że wbije się jakiś czwarty. Dyski skanowane nie jednym programem jak MBAM itp. - czysto.

I na marginesie mam też problemy z przeglądarka Mozilla (często się otwiera z błędami i muszę ją odpalać kilka razy albo jak ją zamykam to nie kończy procesu) oraz z Adobe Flash Player (aktualnie korzystam z v10.1 bo na innej mi ją cały czas wywala, gdzie znowu działa tylko na Mozilli, bo przy Chrome bądź Operze cały czas wtyczke wywala).

Na skype jak włącze kamere od razu wywala sterownik ekranu. Artefakty w grach w które grałem na gorszej karcie (takie same na max detalach i na min) choć co ciekawe mam artefakty np w Assassin Creed 1 (po kilku min wywala gre), a w Far Cry 3 bądź Crysis 1 i 2 nie występują wcale.

Wszystko to działo się na starym sprzęcie, wymieniałem płytę, bo siadł mostek płn to przy okazji wymieniłem więcej.

Przepraszam, że się tak rozpisałem ale krócej się nie dało.

Podam jeszczę specyfikację w razie czego

AMD Athlon II x4 635 3,1 GHz
    Asrock 970 Extreme 3 (wcześniej MSI 785G-E53)
    RAM Hynix 2x2GB
    Powercolor Radeon HD5850 1GB PCS+ (wcześniej HD4850 1GB)
    WDC WD5003AZEX (wcześniej był WDC z serii Green 1TB)
    Zasilacz Chieftec GPS-500A
    Windows 7 x64 SP1
  • Poziom 42  
    Na początek uruchom jakąś dystrybucję "live" linuxa, wykluczy się problem sprzętowy.
  • Poziom 39  
    haf3po3 napisał:
    Wszystko to działo się na starym sprzęcie, wymieniałem płytę, bo siadł mostek płn to przy okazji wymieniłem więcej.

Po zmianie płyty system zainstalowałeś na nowo?

Godzina, data prawidłowo ustawione? niby wydaje się banalne, ale niektóre programy nie działają poprawnie bez ustawionej daty, godziny.
    Daj SMART dysku - zrzut z Crystal Disc Info.
    W trybie awaryjnym system też zachowuje się tak dziwnie?
  • Poziom 27  
    Witaj.
    Zgodnie z tym co napisałeś:
    haf3po3 napisał:
    system jest oryginalny - wersja OEM zakupiona na allegro

Czy masz pewność, że system jest "czysty" czyli nie dedykowany pod konkretną platformę sprzętową?
  • Poziom 9  
    Screen z Crystal Disk info

W trybie awaryjnym z tego co pamiętam działo się podobnie, aczkolwiek dawno się z tym nie bawiłem więc głowy uciąć sobie nie dam. Co do linuxa sprawdzę pewnie dopiero w piątek, bo jutro praktycznie cały dzień będę w pracy. System na 100% nie jest dedykowany. Godzina i data w porządku. System od czasu zakupu dysku stawiany z 2 razy, jak dostałem oryginalną Winde format też był robiony.
  • Poziom 25  
    Nic nie wspomniałeś o tym czy RAM testowałeś. Warto go sprawdzić.

Poza poradą Leonova, można zastosować coś odwrotnego - zainstalować tego XP na innym sprzęcie i zobaczyć czy tam sytuacja się będzie miała podobnie.

No i często ekipa stąd wspomina o zasilaczu, ale to nie moja broszka i się na tym nie znam, niech ktoś obcykany w tej kwestii wypowie się czy warto robić pomiary miernikiem czy nie.
  • Poziom 39  
    Testerrr napisał:
    No i często ekipa stąd wspomina o zasilaczu

Tu jest ok. Chieftec GPS-500A.

Dysk sprawny.
    Czyli zostaje przetestować ram przez Memtest86.
    Jeszcze pozostaje kwestia tego, czy windows który kupiłeś na allegro nie jest jakąś podróbką, niestety są tam takie po trochę niższej cenie jak normalnie, albo i czasami nawet w takiej samej cenie. Wszystko wygląda normalnie?

Dodano po 1 [minuty]:

haf3po3 napisał:
    Artefakty w grach
    Czy karta graficzna ci się nie przegrzewa?? zrzut z HW Monitor podczas stresu by się przydał.
  • Poziom 9  
    Memtest

Hwmonitor (zrzut zaraz po wyłączeniu gry - Front Mission Evolved nic innego nie mam :P jak widać max 62st tyle ze przy 50 są już artefakty)

Aktywacja systemu przebiegła pomyślnie więc myślę, a raczej mam nadzieję, że nie jest to bubel. Jak już mówiłem te same objawy były na piracie.

Napięcia na zasilaczu trzyma dobrze, nie tak dawno sprawdzałem.

Apropo co do karty graf. po zakupie miałem artefakty z miejsca tak jak na starej HD4850, dawałem chłopaczkowi z jednego sklepu komputerowego żeby mi ją sprawdził. Twierdził, że 2 dni na niej grał w co tylko mu wpadło w ręce i nie miał żadnych artefaktów.
  • Poziom 25  
    Daj logi z OTL i FRST.
    W OTL zaznacz wszedzie "uzyj filtrowania", wszyscy uzytkownicy, pomin znane dobre pliki, infekcja lop, infekcja purity.

A co do RAMu - to powinno się testować kości pojedynczo.
  • Poziom 25  
    Czy Ty nie masz antywirusa czy ja mam halucynacje?

Pobierz gmera stąd http://www.gmer.net/ i zrób skan. Mają być wszystkie elementry zaznaczone i tylko partycja systemowa.

Pobierz http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_windows_repair.html
    i narazie step 1. MBAM i przeskanuj kompa. Tak profilaktycznie.

Potem uruchom cmd jako administrator i wpisz sfc /scannow i zatwierdz enterem.

Jeszcze można dorzucić chkdsk c: /r /x

To na początek.

Btw: ja w logach nic groźnego nie widzę, ale niech ktoś doświadczony to zdywersyfikuję np. Kolobos.
  • Poziom 9  
    Nie mam AV, używałem aviry to nie zainstaluje nowej bo wymaga NET Framework 4, Avast i AVG zamyka mi okno instalacji zaraz po otwarciu. Nie bawiłem się z innymi. W sumie to nie ściągam nie wiadomo skąd więc sądzę, że nic tam nie powinno być :P

MBAM pokazał jedynie instalke z softonic - usunąłem, chkdsk zrobiony.

Przy sfc tak jak kiedyś (już to robiłem w związku z "zabawą" nad tym windowsem, zaraz po formacie, na czyściutkim systemie) wywaliło -
    "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z nich. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Dziennik % WinDir %\Logs\CBS\CBS.log."
  • Poziom 25  
    To będzie ciężka przeprawa ;). I przydałby się ktoś bardziej w tym zakresie obcykany.

0x80070002 to wcale nie rzadko występujący błąd, a jego rozwiązanie z tego co się orientuję - jest różnorodne.

Możemy zastosować na początek parę automatów i fixów. Jak to nie pomoże to zostaje gruntowna analiza problemu. Swojego czasu na forum sysnative.com było czterech specjalistów od tego typu problemów.

Na początek to:
    http://support.microsoft.com/kb/910336/pl
    http://support.microsoft.com/kb/947821/pl

W poprzednim narzędziu, które Ci dałem (Windows repair 2.5.1) jest też opcja naprawy komponentów Windows Update. Mozesz to spróbować. Po to to też pobierałeś.

Obowiązkowo pobierz to:
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/what-is-the-system-update-readiness-tool
    i daj log z tego, czyli CheckSur.log, ktory jest w C:\Windows\Logs\CBS
  • Poziom 9  
    Starałem się znaleźć jaki kod błędu mi wyskakiwał na samym początku, gdy pojawił się problem i trafiłem na ciekawy artykuł, gdzie ktoś miał taki problem jak ja. Jakbyś mógł rzucić na to okiem, mój angielski nie jest perfekcyjny :P Wnioskuję tyle, że powinienem sprawdzać podzespoły...:/ Tyle, że u mnie już nie występuje C80003FA (po kilku fixach błędy się zmieniły).

Link

Jak porobię tamto to dodam wyniki.

----

Po tym pierwszym Fixie wygląda to tak. Zaktualizowało mi (chyba) WU Agent (to mi znajdowało ale nie mogło pobrać) okno zniknęło, poprosiło o restart systemu w celu aktualizacji, przy wyłączaniu komputera wyskoczyło, że konfiguruje tak jak i przy ładowaniu po czym mam to co od początku - Kod C80003FA. Daje aktualizuj po sekundzie wywala ten błąd. Jutro pobawię się z tymi kolejnymi.
  • Poziom 25  
    Najwazniejszy i tak jest log CheckSur. I na niego czekam. Zreszta, procesy, ktore miales wykonac - nie sa dlugie. Powinienes sie szybko z tym uporac.
  • Poziom 9  
    Niestety, ale nie dam Ci tego loga. Wywala to co np przy Net Framework. Windows repair tez nie podołał.
  • Poziom 25  
    Rozumiem.
    Wykonałeś wszystkie zalecone czynności wcześniej?
  • Poziom 9  
    Tak. O i właśnie sprawdzałem tego linuxa live - Ubuntu 13.10 Gnome, Knoppix 7.2.0 i w obu jak się odpala to raz wywala błąd innym razem nie (coś tam z architekturą i386), czasem pokazuje jeszcze jakiś błąd z Input method. I nie da rady żebym go zainstalował za każdym razem wywala błąd instalacji.

Jednak zrobiłem zdjęcia to pokaże (co do błędu z klawiatura to czy dam relaunch czy leave to i tak ona działa)

Podpisy cyfrowe, WU i nie tylko Podpisy cyfrowe, WU i nie tylko Podpisy cyfrowe, WU i nie tylko
  • Poziom 25  
    Moim zdaniem to dowodzi problemów natury sprzętowej. Załóż nowy temat i niech fachowcy od sprzętu się wypowiedzą.

Skoro RAM i dysk testowałeś to można jeszcze procka OCCT przelecieć. I sprawdzić kondensatorki.

Z mojej strony to tyle.
  • Poziom 9  
    Witam
    mam niemałe problemy z Windowsem, temat zakładałem już w dziale software ale wychodzi chyba na to, że problemem jest któryś z komponentów. Bardzo prosiłbym o jakąś pomoc w tej sprawie. Co do błędów nie będę się rozpisywał tylko podam link do wcześniejszego tematu, myślę że tak będzie jaśniej.

Link
  • Poziom 17  
    zainstaluj ten program:http://www.programosy.pl/program,open-hardware-monitor.html
    Testuj procesor przez co najmniej 30 minut i daj wykresy.
  • Poziom 24  
    Chieftec GPS-500A to niezły zasilacz, ale może być niesprawny w pełni.
    Próbowałeś podmieniać, albo dokonać pomiary napięć oscyloskopem?
  • Poziom 9  
    Testy zaraz zrobię.
    Co do podmiany, to nie bardzo mam skąd wziąć taki zasilacz, żeby to pociągnął. Z oscyloskopem też będzie problem.

Po 6 sekundach testu OCCT wywaliło mi błąd z rdzeniem #2. Gwoli ścisłości jakie wykresy potrzebujesz o ile jeszcze potrzebujesz? :P Złom?
  • Poziom 17  
    więc w takim razie tak jak wspomniał Testerrr sprawdź kondensatory na płycie głównej czy nie są napuchnięte lub czy elektrolit się z nich nie wylewa.
  • Poziom 9  
    kondensatory w porządku
  • Poziom 25  
    Ile zrobiłeś testów OCCT? Zrób ich kilka - jeśli wszystkie zakończą się błędami to warto by było przetestować procek na innej płycie, ale niech moja opinie zdywersyfikuje jeszcze ktos kto w tym siedzi dluzej ;-)
  • Poziom 9  
    Robiłem 3 testy, po 6, 5, 5 sekundach wywaliło ten sam błąd. Natomiast jak zrobię test CPU: Linpack to on idzie ponad 2 min i się zatrzymuje, bo temp procka osiąga granice ustawiona w programie (boxowe chłodzenie).

Zastanowiło mnie jeszcze to, że np w OCCT pokazuje mi tylko temperaturę CPUTIN reszta na core jest 0. w Open hardware monitor jest Core #1-4 też 0 stopni, a jak widziałem screeny innych ludzi to temp była pokazana na każdym rdzeniu. To chyba nie normalne?!

Mam jeszcze starą płytę (MSI 785G-E53 - podejrzenie, że uszkodzony tam jest mostek północny) jak coś to mogę sprawdzić na niej, bo ze znajomych to nikt takiego sprzętu nie posiada, żebym mógł cokolwiek przekładać :/
  • Poziom 17  
    możesz sprawdzić na tej płycie choć pewni wtedy być nie możemy,no i sprawdź aktualną płytę na innym zasilaczu