Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire one 725 - przywracanie ustawień fabrycznych

schine 25 Mar 2014 23:38 3456 2
  • #1 25 Mar 2014 23:38
    schine
    Poziom 2  

Witam..

Mam problem, podczas przywracania systemu (Windows 8) do ustawień fabrycznych wystąpił błąd i operacja nie została ukończona pomyślnie. Gdy później próbowałem ponownie uruchomić system pojawia mi się 'Preparing Automatic Repair'> 'Diagnozowanie komputera'> 'Próba naprawienia',
    a następnie komunikat 'Naprawa automatyczna. Narzędzie do naprawy automatycznej nie mogło naprawić komputera. Naciśnij przycisk Opcje
    zaawansowane, aby wypróbować inne opcje naprawy komputera, lub przycisk Zamknij, aby wyłączyć komputer. Plik dziennika
    D:\WINDOWS\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt
    Po wejściu na Opcje zaawansowane pojawiły mi się opcję, które nie przyniosły skutku:

a) Kontynuuj. Przejdż do systemu Windows 8. Przyczym pojawiły się następujące komunikaty:
    'Preparing Automatic Repair'> 'Diagnozowanie komputera'> 'Próba naprawienia',a następnie komunikat 'Naprawa automatyczna...'(to co powyżej)

b) Rozwiąż problemy:
    - Odśwież komputer. Jeśli komputer nie działą poprawnie, możesz go odświeżyć, nie tracąc plików.
    Odśwież komputer. Co się stanie:
    * Twoje pliki i ustawienia personalizacji nie zmienią się.
    * Zostaną przywrócone domyślne ustawinia komputera.
    * Zostaną zachowane aplikacje ze Sklepu Windows.
    * Aplikacje zainstalowane z dysków lub witryn sieci Web zostaną usunięte.
    * Lista usuniętych aplikacji zostanie zapisana na pulpicie.

<Dalej>

Odśwież komputer. Podczas odświeżania komputera wystąpił problem. Nie wprowadzono żadnych zmian.

<Anuluj>

- Resetuj ustawienia do stanu początkowego.
    Co się stanie:
    * Wszystkie osobiste pliki i aplikacje zostaną usunięte.
    * Zostaną przywrócone domysle ustawienia komputera.

<Dalej>

Resetuj ustawienia do stanu początkowego. Włóż nosnik instalacyjny lub odzyskiwania systemu Windows, aby kontynuować.
    (Komputer nie chciał mi odczytac nośnika instalacyjnego)

<Anuluj>

- Opcje zaawansowane.
    # Przywracanie systemu. Przywróć system Windows, używając punktu przywracania zapisanego na komputerze.
    Gdy w to wejdziemy nie można kliknąć przycisku 'dalej', ponieważ jest on zablokowany.
    # Odzyskiwanie obrazu systemu. Odzyskaj system Windows za pomocą określonego pliku obrazu systemu.
    # Naprawa automatyczna. Rozwiąż problemy uniemożliwiające załadowanie systemu Windows. Przyczym pojawiły się następujące komunikaty:
    'Diagnozowanie komputera'> 'Próba naprawienia',a następnie komunikat 'Naprawa automatyczna...'
    # Wiersz polecenia. Użyj wiersza polecenia, aby skorzystać z zaawansowanych funkcji rozwiązywanie problemów. Gdy w to wejdziemy otworzy
    nam się wiersz polecenia. Tutaj niestety nie wiedziałem co wpisać.
    # Ustawienia uruchamiania. Zmień zachowanie systemu Windows podczas uruchamiania. Ustawienia uruchamiania.
    Uruchom system Windows ponownie, aby zmienić opcje:
    * Włącz tryb wideo o niskiej rozdzielczości.
    * Włącz tryb debugowania.
    * Włącz rejestrowanie rozruchu.
    * Włącz tryb awaryjny.
    * Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników.
    * Wyłącz usługę wczesnej ochrony przed złośliwym kodem.
    * Wyłącz automatycznie ponowne uruchamianie komputera po błędzie systemu.

<Uruchom ponownie>

Poczym pojawiają się nam komunikaty: 'Preparing Automatic Repair'> 'Diagnozowanie komputera'> 'Próba naprawienia',a następnie komunikat 'Naprawa automatyczna...'

c) Wyłącz komputer.

Pomożecie mi w tym problemie?

0 2
  • #2 26 Mar 2014 16:54
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamieść SMART HDD spod UBCD (np. Parted Magic).
    Wrzuć też widok partycji na HDD spod GParted.

1
  • #3 26 Mar 2014 19:57
    schine
    Poziom 2  

żebym to ja wiedział jak to zrobić to może i bym wstawił to co chcesz, ale nie bardzo wiem jak to zrobić.
    Mogę dodać, że po zakupie tego notbooka dzieliłem ten dysk na partycje programem który był w win 8 i może cos zepsułem i dlatego teraz nie działa dysk z recovery?

jak patrzyłem to mam tam dyski które są nazwane
    /x
    /c
    /d
    /e

chyba x to ta partycja z recovery bo jej wcześniej nie wiedziałem musiała być ukryta.

0