Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Citroen Xantia II 1.8 16V - Chłodzenie oraz klimatyzacja, Przegrzanie

26 Mar 2014 09:42 1707 7
  • Poziom 8  
    Witam mam mały problem z autem Citroen Xantia II 99r. 1.8 16V SX Kombi
    Natomiast nie włączają mi się wentylatory ani nie reagują na klimatyzacje co powoduje że auto się przegrzewa sprawdzone i wymienione było mianowicie :
    -Termostat
    -czujniki (3 sztuki)
    -Wentylatory
    -Bitron
    -Przekaźniki wentylatorów
    orz zostało sprawdzone i przeczyszczone każdy styk jaki mógł się znajdować przy zasilaniu czy sterowaniu wentylatorów.
    Mianowicie sprawdzałem każde forum i nikt nie zaproponował nowej diagnozy a problem dalej istnieje. Po odłączeniu czujnika ( brązowy) wentylator załącza się tylko jeden na drugim biegu ale tylko jeden ten od strony akumulatora nie ma mowy o zepsutych urządzeniach co już były wymieniane . Z tego co udało mi się dowiedzieć mówią że można tylko jeszcze zerknąć w komputer gdyż klimatyzacja czy wentylatory sterowane są też przez komputer .
    Klimatyzacja na początku nabicia załączała tak na od 5 sekund jeden wentylator co jakiś czas ostatnio załączył się jeden na max i chodzi tak gdyż na drugi dzień nie było już reakcji jeśli chodzi o zasilanie jest ok .
    Proszę pomóżcie co jeszcze można zrobić to nie jedyny problem gdyż wariuje elektronika czyli np licznik zapala czasem co chce i pokazuje raz tak raz tak i resetuje się tez był sprawdzany i wymieniany . Czy to wina komputera czy zwykła mała drobna usterka ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Problemem jest uszkodzone BSI,częsta usterka w tym samochodzie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Nie orientujesz się czy pasowało by BSI z Xanti 99r. 2.0 16V wersja exclusive Kombi ??
  • Poziom 31  
    miler117 napisał:
    Nie orientujesz się czy pasowało by BSI z Xanti 99r. 2.0 16V wersja exclusive Kombi ??

BSI szukaj takie samo jak masz u siebie-po numerze ktory masz na sterowniku.
  • Poziom 8  
    BSI wymienione lecz dalej jest ten sam problem
  • Poziom 31  
    Podłączyłeś samochód pod diagnostykę-podaj ewentualne błędy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    auto sprzedane nie mój problem ciągle i tak było to samo