Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWM 6061 - Pralka źle pierze, źle płucze.

26 Mar 2014 09:59 2610 9
  • Poziom 8  
    Witam. Od dawna mam problem z pralką. Znaczy tak. Moja matka kiedyś prała nie ważne na jakich proszkach oraz żelu do prania ale prała i nie zwracała uwagi czy dobrze wyprane czy źle, najważniejsze żeby były czyste. Później ja zacząłem częściej prać mimo tego ubrania były niewyprane. Postanowiłem kupić niemiecką chemię (proszek Persil i płyn do płukania Lenor lub Softlan). Jednak bez skutku bo ubrania pachną takim dziwnym zapachem (stary kamień?) Wcześniej robiłem pranie w 90 C z octem lub soda oczyszczona i tak nic nie dało. Wkładam ubrania na 1/2 bębna i sypię ok. 1/2 lub i mniej (100 ml). Po prostu śmierdzą proszkiem do prania nie ważne czy wlewam płyn do płukania czy nie. Ubrania po wyschnięciu są sztywne i czuć zapach płynu tylko jak przyłożę nos. To nie jest wina wody bo moja koleżanka też pierze w tym samym proszku i płynie a ubrania pachną świeżością i to na odległość a ona pierze "na odwal". Czy to jest efekt oszczędnej prania bo matka cały czas prała w 30 C i 30 min? Możliwe że proszek gdzieś się zaległ? Wymieniłem rurę spustową i tak bez zmian a tamta rura była zawalona w czymś klejącym się. Potem rozbiorę pralkę i zobaczę co tam ciekawego w środku...

Co to może być bo przez to drogie ubrania zniszczyły się i są twarde po wyschnięciu i wyblakłe. :/ Potrzebuję pomocy bo już nie mam siły.
  • Poziom 25  
    Z tego co piszesz wnioskuję, że taki sam szlam możesz mieć w zespole piorącym. Tak się dzieje jeśli używamy niskich temperatur do prania. Nie ma sensu jej całej rozbierać, sprawdź tylko gumy doprowadzające detergent i wodę a w pralkę zaaplikuj chemię czyszczącą i na 90' bez ubrań. Podaj jeszcze model pralki.
  • Poziom 8  
    Model pralki to Whirpool AWM 6061. Bęben jest czysty a jak powącham to w środku ładnie pachnie płynem do płukania a ubrania i tak śmierdzą proszkiem. Fartuch był kiedyś w szlamie ale wyczyściłem. Komorę też wyczyściłem i tak nie pomogło.
  • Poziom 37  
    Trzeba sprawdzić kiedy pobierany jest płyn do płukania ma być pobrany w czasie ostatniego płukania potem tylko odwirowanie i koniec.
  • Poziom 25  
    Bęben prawie zawsze jest czysty i lśniący w końcu to kwasówka. A co pod nim w zbiorniku? Tego nie widać. Sprawdź odpływ czy nie zasysa brudnej wody i jak sugerował kolega kiedy bierze płyn do płukania.
  • Poziom 8  
    egon42 napisał:
    Trzeba sprawdzić kiedy pobierany jest płyn do płukania ma być pobrany w czasie ostatniego płukania potem tylko odwirowanie i koniec.

Płyn jest pobierany tylko w cyklu płukania więc w porządku. Podczas prania zasadniczego nie jest pobieramy ale i tak leję pod koniec prania.

viiking napisał:
    Bęben prawie zawsze jest czysty i lśniący w końcu to kwasówka. A co pod nim w zbiorniku? Tego nie widać. Sprawdź odpływ czy nie zasysa brudnej wody i jak sugerował kolega kiedy bierze płyn do płukania.

Kiedyś czyściłem komorę bo był lekko w kamieniu i szlamu. Ale dalej nie mogę dojść bo zaczyna się mniejszy otwór a tam coś musi być i lekko cuchnące. Odpływ oczywiście że nie zasysa. Po prostu wychodzi cały czas brudna woda z pralki więc w porządku.
  • Poziom 25  
    O jakiej komorze piszesz?
  • Poziom 8  
    Chodziło o szufladkę na proszki. Jak zdejmę tą szufladę to po zdjęciu widzę komorę gdzie proszki płyną na dół do dziurki to tam nie mogę dojść a chcę wyczyścić bo lekko cuchnie ale to chyba wodą więc.. Niedawno rozbierałem pralkę ale nie na każde części tylko zdjąłem blachę, przeczyściłem jakieś gumowe przewody.. Nie mogłem zdjąć przewód między bębnem a pompą bo nie mam jak dojść a przedniej obudowy nie będę zdejmować. Jeszcze przy okazji wyjąłem filtr i był zasyfiony a jakieś 5 dni temu czyściłem. Nie sądziłem że tak szybko staję się zapchany. Teraz nastawiłem pranie na 2 godziny i zobaczymy co z tego będzie. Ubrania na 1/3 bębna + 70 ml proszku Persil. Jak nic nie pomoże to niech jak najszybciej pralka padnie i wtedy kupię jakąś nową...
  • Poziom 25  
    Zasobnik na wodę możesz odkręcić o odpiąć od gumy tyle, że trzeba zdemontować przedni panel. Miejsca gdzie zgromadził się syf z proszku i szlam ciężko wypłukać zimną wodą lepiej mechanicznie.
  • Poziom 8  
    Piszę znowu. Dzisiaj robiłem pranie i zapomniałem wlać płynu do płukania więc myślę "a okej, będzie pachniało proszkiem". Po skończeniu cyklu wyciągam ubrania i wącham a tu one śmierdzą jakbym proszek się nie wyprał. Na 3 kg wkładu wsypałem 50 ml proszku do prania i u mnie śmierdzi a u koleżanki to pachnie Persilem.. Używam niemiecki Persil więc przed wsypaniem intensywnie pachnie. Prałem w 40 C.. Nie jest to zapach stęchlizny czy co. Przed praniem wyczyściłem filtr więc jest czysty... U Was pranie pachnie proszkiem czy płynem do płukania lub jak pachnie bez płynu do płukania?