Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie trzyma na nowej baterii

kicek444 26 Mar 2014 10:05 1473 5
  • #1 26 Mar 2014 10:05
    kicek444
    Poziom 7  

Witam mój problem jest następujący:

Otóż kupiłem ostatnio laptopa asus k50AB z słabą baterią wiec zamówiłem na allegro jakas tanią używana do tego modelu,w opisie pisało że trzyma ponad godzine u mnie jednak po całkowitym naładowaniu trzymała 10-15 min po czym laptop sie odrazu wyłaczał bez zadnych komunikatów a poziom naładowania wynosił około 40%. myslałem że koles mnie zrobił w "bambuko" jak to sie mówi wiec odesłałem baterie i kupiłem nową baterie za 120zł. Naładowałem do pełna i co sie okazało? Podobny wynik!

Prosze pomóżcie z czym może być problem,na zasilaczu wszystko działa sprawnie a na baterii takie jaja.

Próbowałem w biosie cos pokombinowac ale nie ma tam zadnych opcji do zmian ustawien baterii i zasilania.

Naładowałem nawet baterie i z pozycji BIOSU zostawiłem zeby sprawdzic czy tez sie wyłaczy i tak samo było.

Prosze o szybkie i konkrete odpowiedzi,z góry bardzo dziekuje.

0 5
  • #2 26 Mar 2014 10:11
    pietia86
    Poziom 25  

Wg mnie mogłeś faktycznie zostać oszukany ( z czasem działania ) z tą używaną baterią a nową kupiłeś kiepskiej jakości.

Sprawdź co na temat baterii pokazuje BatteryMon

0
  • #3 26 Mar 2014 10:14
    dr.hannibal
    Poziom 22  

Ewentualnie uszkodzony jest układ odpowiedzialny za sterowanie ładowaniem baterii.

0
  • #4 26 Mar 2014 10:48
    kicek444
    Poziom 7  

Ciężko mi w to uwierzyć by już 3 z kolei bateria była uszkodzona w taki sposób do tego ta nowa jest na gwarancji i było by to niemozliwe żeby była uszkodzona,co do tego programu to jak bede w domu to sprawdze,a co mi teraz radzicie zrobic?

0
  • #6 31 Mar 2014 08:15
    pietia86
    Poziom 25  

Screeny wyglądają ok jednak podejrzane jest to że wsad nie ma zaprogramowanej daty wyprodukowania baterii. Przez to nie wiadomo jak stara jest bateria.

Wiekiem baterii można także tłumaczyć nagłe wyłączanie się baterii przy wspomnianych 40% naładowania.

Najlepiej byłoby gdybyś przyglądał się wskaźnikowi napięcia przy rozładowywaniu baterii gdy osiąga ona 40% naładowania i zanotował jakie miała wtedy napięcie (przy takim obciążeniu laptopa w jakim stwierdziłeś wyłączanie przy 40%).

0