Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ibiza 6J, 2010 - ksenony skrętne brak komunikacji ze sterownikiem

dk1 26 Mar 2014 10:09 1050 0
    dk1
    Poziom 11  
    Witam

Mam problem z ta ibizą i nie wiem jak mam już sobie z tym poradzić może ktoś miał coś podobnego. Jest to Ibiza 6J 2,0 TDI CR FR 2010 r. Po małej stłuczce z prawej strony, poszła prawa lampa, wymieniona (bi-ksenon skrętny). Na liczniku miga kontrolka ustawiana świateł (uszkodzonej żarówki). Wchodzę w listę sterowników gateway wyświetla mi wszystkie sterowniki między innymi sterownik ustawiania świateł (55) pisze "komunikacja ok" obecne błedy, gdy chcę przejść do niego nie mogę się połączyć wyskakuje brak komunikacji. Myślałem sterownik poszedł może przez zwarcie w lampie przy stłuczce. Założyłem z golfa V na próbę i komunikacja była test elementów działa itd czyli wszystko ok, jedyne co to miał błąd czujnika tylnego zawieszenia (w tej ibizie jest tylko jeden czujnik z przodu). Zamówiłem pod nr oryginału używkę wsadzam to samo brak komunikacji, myślałem może też uszkodzony był, zamówiłem następny i to samo. Czyli jest tak jak założę sterownik obojętnie z jakiego auta jest komunikacja, test elementów itd wszystko działa oprócz tego że jedne potrzebują tyli czujnik w innych znów kodowanie nie pasuje ale komunikacja jest, jak założę obojetnie jaki z nr oryginału to nie ma komunikacji i miga kontrolka. nr org 7L6 907 357 C