Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głosniki mam wzmacniacz Fisher CA M100

26 Mar 2014 10:57 1137 5
  • Poziom 2  
    Siemka! Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o sprawy audio i jest to mój pierwszy post na tym forum. Wiem że wy raczej doradzacie sprzęty za tysiące ale nie zawracałbym wam gitary gdybym mógł zapytać kogoś kto się zna na tych tańszych . Ostatnio wyremontowałem wzmacniacz Fisher CA M100. Chciałbym dobrać do niego głośniki do 350zł max bo nie chce do tak starego wzmacniacza wydawać więcej. Wiem że w branży audio stare nie znaczy złe ( a często jest wręcz odwrotnie) ale z tego co mi mówiono to do tego wzmacniacza nie opłaca się inwestować więcej. Widziałem ALPHARDA ale widziałem też jak najeżdżali ludzie na tą firmę w innym na innym forum. Co do muzyki którą słucham to jest to trance i progressive z tym że nie jestem fanem typu technodres w bmw z "superzajebiaszczym" bum bum bum w głośnikach. Krótko mówiąc wbrew pozorom nie chodzi mi o sam bass (choć bass jest chyba najważniejszy) ale dobre brzmienie całości. Nie jestem audiofilem ale dla mnie bass musi przede wszystkim brzmieć, tętnieć a nie dudnić broń boże i zagłuszać resztę, bo nie na tym polega słuchanie muzyki elektronicznej (przynajmniej dla mnie). Najczęściej słucham Armina van Buurena, czasem coś Tiesto fajnego pogra a na półkach kurzą się jeszcze Orbital, prodigy, Juno Reactor albo Infected
    mushroom do których czasem wracam żeby "odetchnąć" od czystego trance'u. Nie wiem czy do końca zrozumiecie o co mi chodzi ale i tak poradźcie . Czy do tego stareńkiego wzmacniacza da się wybrać coś przyzwoitego za tą cenę?
  • Poziom 9  
    Z kolumn w cenie do 350zł niezłe są:
    STX F-110 n, STX E-250n jeszcze bym polecił Perfect 150(ale w tej cenie to będzie ciężko, chyba ze wyrwiesz gdzieś za dobra cenę używane :-) )
    Unikaj wynalazków typu Manta, Beng, BRX, CAT, VoiceKraft, M-Audio bo dużo lepiej gra używany sprzęt firmowy niż takie kolumny.
    Generalnie na Allegro jest w czym wybierać.
    Sporo jest kolumn regałowych (dwu i trzydrożnych) Jamo, JVC, Pioneera, itp, a będą tańsze od dużych kolumn podłogowych
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Za 400zł byłoby lepiej i łatwiej, poszukaj anglików- graja ciepło np. mission, tannoy R. Sprawdzą się tez quadrale, elac.
    Pamiętam jak perfecty 150 wchodziły na rynek w firmowych salonach, grały na różnych sprzętach, można sporo powiedzieć dobrego, ale nie że mają mocny bas, chyba że korektor w V :D Normalnie czysty jaskrawy wokal i delikatny rytm w tle, na tę wielkość bardzo słabo . Teraz mają już rozpuszczone piankowe zawieszenie i głośnik średnio tonowy, który niema zamiennika na rynku.
  • Poziom 2  
    z czego się dowiedziałem w necie to perfecty 15-0 trochę drogo chodzą nawet używane a do tego sprzętu co ja posiadam no to się nie opłaca. Mówisz nie ma do nich zmieników jak mi się spali głośnik to będzie do wyrzucenia kolumna to ta opcja odpada.
    Fajnym modelem są te stx f-110 i z czego widzę to u producenta na stronie można kupić całkiem tanio i są nowe z gwarancja. ;)
    A jeśli chodzi o mission to jaki model byś polecił ? i co to znaczy ze angliki ?
  • Poziom 32  
    Tylko te małe stx grają bardzo płasko, mało ekspresyjnie, sucho . Wiem że nie zależy Ci na basie, ale... Cóż jak możesz ich posłuchać to ok.
    Z moich, podkreślę tanich propozycji, polecam nowe magnat supreme 200 ( 510zł para) lub mniejszy model 100, Heco victa. Z pewnością magnaty i heco trafisz w sklepie audio czy elektromarkecie, wniosą trochę więcej życia i do muzyki.
    Używane tanoy m2, R1, mx1(ok.500zł para), mission m71(ok 400zł para) z aukcji-angliki grają nieco cieplejszym dźwiękiem(wrażenie miłego basu, ale nie dudnienia), ładną średnicą i delikatniejszą górą nie męczą przy długim słuchaniu.
  • Poziom 2  
    Zdecydowałem się na stx'y F-110 n kolumny bardzo fajne. Jak na takie maleństwo to ładnie grają. Plusem jest, ze są nowe i cena atrakcyjna. dzięki za pomoc. temat z mojej strony zamykam.