Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lancia Lybra 1.8 (131KM) 2002 - Brak mocy

26 Mar 2014 13:10 2283 7
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem ze swoją Lancią :-( Otóż; jak uruchamiam zimny silnik to na wolnych obrotach niby jest ok, ale jak ruszam i dodaje gazu to auto nie reaguje jak powinno, tzn powoli przyspiesza nieadekwatnie do wciśniętego pedału gazu i da się wyczuć jak by go coś dusiło, bywa że nagle coś go puści i moc powraca ale i tak nie taka jaka powinna, na dwójce tak samo, trójce, etc. Czytałem trochę że przyczyną może być silniczek krokowy, ale nie wiem gdzie on nawet jest. Proszę o pomoc, bądź też jakiś komentarz co do objawów.
    Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Odwiedziłem dwóch mechaników i jestem zażenowany ich postawą :-( Jeden z nich podłączył kompa i wykasował błędy i oto całe jego zadanie, sugerując że może to LPG (tyle że na benzynie jest lipa) a drugi stwierdził że ten samochód chyba lepiej nie będzie chodził :-o oczywiście każdy z nich zainkasował swoją należność >:-( Jak ktoś wie gdzie bym mógł uzyskać pomoc w obrębie śląska bądź małopolski (przy śląsku) niech da namiary. Desperacja :-(
  • Poziom 7  
    No nie powiedział :-o skasował błędy i kasę
  • Poziom 7  
    Nie pali się "check" wcześniej też się nie palił.
  • Poziom 12  
    Obstawiam zapchany katalizator masz trzy w tym silniku dwa zaraz za kolektorem wydechowym i jeden za nimi i trzy sondy lambda . W przepustnicy masz silniczek ale sterujący klapą i przepływomierz który tez może być brudny lub uszkodzony mozna go wykręcić i spróbować przeczyścić preparatem do czyszczenia gazników.Silnik 1.8 lubi olej i może zapchał się katalizator.Jest jeszcze jedna opcja wariator rozrządu może być zużyty(głośno chodzi jak diesel przy rozruchu póżniej bez przerwy i też jest spadek mocy spadek mocy.Silniczek krokowy był w starszych rocznikach tu hitachi maczało palce .