Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat siena 1.4 benz+lpg zepsuty komp gasnie itp

Ojciec27 26 Mar 2014 15:55 1509 7
    Ojciec27
    Level 8  
    Witam serdecznie dawno mnie tu nieby這 ale wci您 mam nierozwi您any problem z moja sienka:)
    samoch鏚 ga郾ie przy wci郾ieciu sprzeg豉 przy obojetnie jakiej pr璠ko軼i lecz na ciep造m silnik na zimnym obroty normalnie spadaja i zatzymuja sie na 1100 ale jak juz sie lekko zagrzeje to obroty spadaj do zera lecz wracaja po jakichs 2 sekundach na 900 obr.lecz czasami niewracaja i ga郾ie og鏊nie niezauwa篡貫m 瞠by wchodzi na ssanie ci篹ko si go odpala dzieje sie tak na lpg i na benz.dodam 瞠 ostatnio by貫m na diagnostyce i wyskoczy這 mi 3 razy uszkodzony sterownik kody to 1620, 1630,1640 oraz 1581 przeka幡ik g堯wny zwarcie do plusa i 1660 b陰d czujnika obrot闚 i po這瞠nia gmp po skasowaniu b喚d闚 wyskoczy這 1581 przeka幡ik g堯wny zwarcie do plusa ,1650 uszkodzony sterownik i 1660 czujnik obrot闚 i po這瞠nia gmp b陰d.
    pacjent to fiat siena 1.4 69km 98roczni benzyna +lpg
    diagnosta powiedzia 瞠 gdyby by這 cos z czujnikiem obrot闚 i po這瞠nia gmp i zwarcie do plusa przeka幡ika g堯wnego to auto by nawet niezapali這 i 瞠 jak dla niego to jest poprostu cos z komputerem bardzo przosz o pomoc bo z autem coraz ci篹ej si jedzie i w dodatku bardzo du穎 pali:/
    pozdrawiam i czekam na odp
    sigwa18
    Level 40  
    Ca豉 instalacja LPG do sprawdzenia. Z do鈍iadczenia wiem 瞠 czasem nawet gazownicy nie polutuj przewod闚 kt鏎e wpinaj w oryginaln instalacje samochodu.
    Ojciec27
    Level 8  
    a sk康 pomys 瞠 to wina instalacji gazowej?diagnostyk powiedzia 瞠 cos z kompem i 瞠 raczej komp do naprawy lub wymiany:/a je郵i to wina inst gazowej to jak to wszystko sprawdzic?odda auto do elektryka czy jak?i pewnie to tez sie bedzie wiazac z wiekszymi kosztami:/?a i dodam 瞠 problemy jakie wystepuja teraz zacze造 si zanim zosta za這穎ny gaz jakies pomys造 sugestie?:)
    sigwa18
    Level 40  
    Powiem tak mo瞠 by zepsuty komp a mog przewody do niego. Jak by這 wcze郾iej to nie wina gazu i jej instalacji. Zreszt dziwie si 瞠 kto podj掖 si za這瞠nia gazu na niesprawnym aucie. Ja bym zacz掖 od sprawdzenia wtyczki komputera silnika.
    Ojciec27
    Level 8  
    Instalacja gazowa zosta豉 za這zona bo samoch鏚 od jakiegos czasu zaczo masakrycznie palic benzyne i w豉snie zacze這 sie dziac 瞠 po wcisni璚iu peda逝 gazu samoch鏚 jak by mia sp騧niony zap這n i lekko przymuli a nagle dostawa kopa jak cholera gdy zosta豉 za這穎na inst. gazowa to przez p馧 roku na gazie je寮zi poprostu idealnie gazu praktycznie nie pali bardzo ma這 pali obroty przyspieszanie wszystko by這 ok. po p馧 roku zacze造 si ceregiele i ja mam pytanie gdzie znale嗆 ten przeka幡ik g堯wny w sienie 1.4 i jak sprawdzi to zwarcie do plusa i czy je郵i to komp to czy da sie go naprawi i jakiej mniej wiecej s koszty naprawy bo niewidzi mi si kupowa nowego kompa za 400z i przypisywac do niego immobilajzer za 500z ja by貫m za usuni璚iem immo bo kto by chcia kra嗆 taki badziew ale usuni璚ie tez kosztuje 500:/

Dodano po 11 [minuty]:

Dodam 瞠 w tym durnym aucie wymieni貫m praktycznie wszystko 鈍iece kable cewki czujnik po這瞠nia przepustnicy krokowiec czujnik temp cieczy czujnik hala linke gazu bo kto鄉i powiedzia 瞠 mo瞠 linka sie zacina i auto powoli sie zbiera... czujnik podcisnienia alternator akumulator w gazie regeneracja parownika nowy silniczek krokowy zmiana mixera dos這wnie wszystko i nic...jedynie co to nieumiem nigdzie dosta czujnika temp powietrza zasysanego ca造 zespo przepustnicy mam nawet nowy i nic i szkoda 瞠 niewiem w豉snie jak w tym aucie ustawic przepustnice czy ma byc ca趾owicie na 90 stopni ustawiona przy wolnych obrotach czy ma byc zamkni皻a pod jakims kontem 瞠by te obroty tak niespada造 ale dziwne 瞠 na zimnym nie gasnie tylko jak lekko sie podgrzeje po paru minutach to zaczynaja obroty spadac do zera i czasami gasnie no i nie wchodzi na obroty
    sigwa18
    Level 40  
    Na li軼ie nie widz sondy lambda i tego czego wi瘯szo嗆 mechanik闚 nie naprawia czyli wi您ka elektryczna.
    tzok
    Moderator of Cars
    Ojciec27 wrote:
    instalacja gazowa zosta豉 za這zona bo samoch鏚 od jakiegos czasu zaczo masakrycznie palic benzyne i w豉snie zacze這 sie dziac 瞠 po wcisni璚iu peda逝 gazu samoch鏚 jak by mia sp騧niony zap這n i lekko przymuli a nagle dostawa kopa jak cholera
    Szanuj帷y si "gazownik" nigdy nie zgodzi豚y si w takiej sytuacji za這篡 instalacji LPG...

Ojciec27 wrote:
    niewiem w豉snie jak w tym aucie ustawic przepustnice czy ma byc ca趾owicie na 90 stopni ustawiona przy wolnych obrotach czy ma byc zamkni皻a pod jakims kontem 瞠by te obroty tak niespada造 ale dziwne 瞠 na zimnym nie gasnie tylko jak lekko sie podgrzeje po paru minutach to zaczynaja obroty spadac do zera i czasami gasnie no i nie wchodzi na obroty
    Przy zwolnionym pedale gazu linka ma by lu幡a, przy wci郾i皻ym do oporu - przepustnica powinna by w pe軟i otwarta (90). Je郵i po zagrzaniu ga郾ie to nie mo瞠 utrzyma wolnych obrot闚. Nie przegrzewa si? Sprawd ci郾ienie spr篹ania na gor帷ym silniku.
    Ojciec27
    Level 8  
    Zapomnia貫m dopisac 瞠 sonda tez nowa z bosha:)a wi您ka elektryczna to nawet niewiem sk康 wzi捷 nowa i co zrobic ze stara 瞠by by這 wszystko git co do gazownika to powiem tak jak by貫m w sprawie w豉snie po tym p馧 roku 瞠 dzieje si cos z gazem i czeka貫m w kolejce to co sekunde przychodzili z pretensjami klienci narzekaj帷 co chwile na inst.a sie przerazi貫m:D
    co do linki gazu to wiem tylko jak ustawic przepustnice ten tale篡k bo tam jest taka 鈔ubka kt鏎 reguluje sie zamkni璚ie przepustnicy przy puszczonym pedale gazu niewiem w jakiej pozycji ustawic ten tale篡k przepustnicy?jak przepustnica zamkni皻a to czy tale篡k ma byc pod jakim k徠em zamkni皻y czy ca趾iem prosto?