Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o słuchawkach SHP3000 lub SHL8800 z biedronki za 59zł

urzedas 26 Mar 2014 17:19 6795 12
  • #1 26 Mar 2014 17:19
    urzedas
    Poziom 14  

Witam

Tak jak w temacie.
    Philips SHP3000 i SHL8800 są akurat w biedronie za 59 PLN.
    Słuchał ktoś tych słuchawek?
    Szukam akurat jakiś niedrogich słuchawek do sporadycznego używania przy filmach grach i trochę ostrej muzyki.

Są warte tych 59zł
    Który model z nich wybrać?

pzdr
    urzedas

0 12
  • #2 26 Mar 2014 19:10
    LysyOsw
    Poziom 26  

Moim zdaniem to pieniądze wywalone w błoto :)

-2
  • #3 26 Mar 2014 19:19
    wielkadziura
    Poziom 13  

LysyOsw Ma racje, nie ma co wydawać, za tą kwotę kupisz o 2 razy lepsze.

0
  • #4 27 Mar 2014 07:58
    urzedas
    Poziom 14  

A macie jakieś konkretne propozycje w podobnej cenie, np. do 100 PLN
    W necie dominują pozytywne opinie nt. Superlux HD 681
    Poza wyglądem pewnie są OK.
    Jest jeszcze coś ciekawego ??
    pzdr

0
  • #5 27 Mar 2014 09:24
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Proponuję zainteresować się słuchawkami AKG. Produkty są naprawdę solidne, a do jakości dźwięku ciężko się doczepić.

0
  • #6 27 Mar 2014 16:03
    wielkadziura
    Poziom 13  

Najlepiej jakieś Pioneer, mój znajomy kupił te słuchawki, nie do zastąpienia... W kwocie do 100zł oczywiście :-)

0
  • #7 27 Mar 2014 18:10
    yawa20
    Poziom 2  

Wracając do tematu,
    Jakieś lepsze słuchawki do 59 PLN?

0
  • #8 27 Mar 2014 21:46
    urzedas
    Poziom 14  

witam

Z ciekawości kupiłem te SHP3000.
    Wykonanie dobre - przyjemnie leżakują na głowie, nic nie ciśnie i uwiera.
    Dźwięk średni - to nie to co lubię, nie jest soczysty, choć słyszę w nich takie detale na które do tej pory nie zwracałem uwagi na moim audio. Przesłuchałem na szybko gorillaz i niektóre utwory z ww. powodu brzmiały ciekawie.
    Generalnie dźwięk mnie nie urzekł - jakiś taki drewniany.
    Jutro oddam albo może zostawię sobie do jakiś nocnych pogrywek w gry - zobaczymy.

pzdr

0
  • #9 29 Mar 2014 10:39
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

yawa20 napisał:

Jakieś lepsze słuchawki do 59 PLN?

To, że nie ma dobrych słuchawek do 59zł nie znaczy, że "biedronkowe" są dobre. ;)
    Kiedyś sądziłem, że może jednak znajdę coś "niedrogiego" co jest warte uwagi. Po poszukiwaniach odpuściłem. Ale chętnie posłucham u znajomych, którzy stwierdzą, że warto się zainteresować. ;)

0
  • #10 31 Mar 2014 10:42
    calcium300mg
    Poziom 2  

urzedas napisał:
    Witam

[...] SHL8800 są akurat w biedronie za 59 PLN. [...]
    urzedas

Wczoraj kupiłem po drugiej przecenie za 39 zeta, dla mnie grają wystarczająco dobrze, ale żaden ze mnie meloman. W tej cenie nie można chyba znaleźć nic lepszego.

pzdr
    Tomasz

0
  • #11 31 Mar 2014 10:57
    urzedas
    Poziom 14  

calcium300mg napisał:
    W tej cenie nie można chyba znaleźć nic lepszego.

Tym bardziej, że ich sklepowa cena to 80 zl, a shp3000 100 zl
    Ja po małej lekturze www wybrałem HD681EVO mkII

0
  • #12 27 Kwi 2014 00:08
    ktotek
    Poziom 10  

SHL8800 to znane całkiem niezłe budżetowe słuchawki. Grają dość równo, dynamicznie, ładna średnica, wysokie też - nie drażnią. Podobają mi się wokale, bardziej niż w AKG K 420. Ładna scena i separacja instrumentów. Używam ich z SanDiskami - Sansa Zip i Clip + (oba z Roxboxem) - ładnie się komponują z tymi odtwarzaczami. Najbardziej w SHL8800 można się IMHO doczepić do basu - jest go dużo, ma tendencję do zalewania. Wolę jak jest subtelniejszy, pulsujący. Ponoć sytuację można poprawić modując je - wypełniając wnętrze odrobiną waty, nie robiłem jednak tego. Za tę cenę to całkiem fajne słuchawki, wziąłem dziś jak michę miodu przecenione na 29,90. Znam sporo znacznie droższych i znacznie gorzej grających od tych Philipsów słuchawek.
    A, jeszcze jedno. SHL8800 mają takie ozdobniki - można sobie spersonalizować wygląd. Nie wiem na co to i komu, pewnie niektórych to odstrasza. Można to ściągnąć i nie używać. Wówczas jest czarno-grafitowy pałąk i białe obudowy przetworników - całkiem estetycznie.
    Jak ktoś pisze o pieniądzach wyrzuconych w błoto to chyba nie wie o czym pisze i dał się zwieść, że jak coś tanie i kupione w Biedronce to musi być lipa. Nie musi.

3
  • #13 17 Maj 2014 22:40
    Jericho24
    Poziom 18  

Na necie piszą, że SHP mają przyzwoity bass. Też tak myślałem pierwszego dnia jak je kupiłem w biedronie za jedyne 30zl ;) Następnego dnia trafiły mi się SHL8800 (też za 30zl ;) ) i teraz uważam, ze SHP3000 bassu prawie nie maja w przeciwieństwie do świeższego zakupu. ;). Przez ten nie najelepszy bass, SHP brak tego "pazura".

Co wiecej, moim zdaniem SHP maja cofniete srednie tony vs. SHL - wokal jest troche lepiej słyszalny na SHL, natomiast SHLom brakuje szczegółowości w górnych partiach i perkusje lepiej słyszy się na SHP.

Wygodniejsze są SHP (ucho wolniej się nagrzewa), natomiast bardziej praktyczne są SHL (obracana słuchawka do szybkich odsłuchów, mniejsze).

Na utworze SADE - Flow mam takie odczucia, ze na SHP dźwięk jest jakby w uszach, w głowie,ciut lepiej słyszalne stereo (ale to może dzięki tym wysokim tonom), zaś na SHL nad uszami ;)

Chciałbym połączyć bassy z SHLa z szczegółowością SHP. Jak to zrobić?
    Dziwne, bo wg danych SHP maja zakres 19-21500Hz, a SHL 15-24000Hz, wiec gora powinna grac lepiej na SHL.
    W praktyce w skali 0-10, za gorna partie dam SHP 10 oczek, to SHL 7. Za tony średnie SHP - 5, SHL-6, za tony niskie SHP-4,5, SHL-8.

Oczywiście pkt-acja jest tylko moja i nie mam odniesienia do lepszych słuchawek. W domu jeszcze leżą HP195, ale tamte graja bardziej płasko.

==============
    Edit 19.05.2014r.

Wg porad w necie dokonałem przeróbek obydwu modeli.
    W SHL zmniejszył się bass. Podobno jeszcze góra bardziej się uwypukla, ale tego nie zauważyłem.
    W SHP zrobiło się trochę więcej bassu, ale dalej mało ;)

U2 lepiej brzmi na SHP - bardziej naturalnie. ;)

0