Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Pole wyboru - ustawienie statutu w zależności od zaznaczonego pola

eziomek 26 Mar 2014 19:06 1674 9
  • #1 26 Mar 2014 19:06
    eziomek
    Poziom 6  

Witam, mój problem dotyczy checkboxów. Chciałabym stworzyć arkusz w którym będą trzy kolumny : 1. Status 2. OK 3. Błąd. Przy kolumnie 2 i 3 znajdują się checkboxy. Moim celem jest alby zaznaczenie odpowiedniego checkboxa skutkowało wyświetleniem odpowiedniego statutu. Gdy zaznaczona będzie kolumna druga- status powinien się ustawić na OK gdy będzie zaznaczona kolumna trzecia - status powinien się ustawić na BŁĄD. Czy ktoś z Państwa wie jak to zrobić? :-)

0 9
  • #2 26 Mar 2014 19:12
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zdefiniuj "łącze komórki" dla obu checkbox'ów (dwie osobne) i sprawdzaj zagnieżdżoną funkcją JEŻELI.
    prawda/fałsz;"OK"
    fałsz/prawda;"Błąd"
    pozostałe przypadki;""

0
  • #5 26 Mar 2014 20:03
    eziomek
    Poziom 6  

Przepraszam, że tak Cię męczę, ale to nie działa. Jak odznaczyłam wszystko i spróbowałam jeszcze raz zaznaczyć to już się status nie zmieniał :(

0
  • #6 26 Mar 2014 20:15
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Może doprecyzuj założenia. Po mojemu OK wtedy i tylko wtedy jeśli testy u wszystkich trenerów są "OK". Może trzeba wesprzeć się jakimś makrem?

P.S. Łącza i formuły wstawiłem tylko w jednym wierszu.

0
  • #7 26 Mar 2014 20:55
    eziomek
    Poziom 6  

A powiedz mi jeszcze jak ustawić kolumnę status, żeby była kolumną nieedytowalną? żeby czasami komuś nie przyszło do głowy, żeby samemu status ustawiać? :-)

0
  • #8 26 Mar 2014 21:02
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Dość dobry efekt daje umieszczenie "wrażliwych" danych w dodatkowym arkuszu ze statusem VeryHidden, ustawiany we właściwościach Visible arkusza, w edytorze VBA (rys.)

Excel - Pole wyboru - ustawienie statutu w zależności od zaznaczonego pola
    Ustawienie hasła VBA (Tools>Project Properties>Protection) praktycznie pozbawia możliwości ingerencji "obcych".

0
  • #9 27 Mar 2014 11:42
    eziomek
    Poziom 6  

A czy jest jakiś sposób, żeby ustawić łączę komórek dla całej kolumny tych checkboxów? Bo ja teraz naciskam każdego po kolei wchodzę we właściwości i tam formatuj formant i łączę, nie można tego jakoś obejść? :(

0
  • #10 27 Mar 2014 21:09
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeśli zaznaczenie/odznaczenie któregokolwiek ma mieć wpływ na wszystkie w kolumnie (tak to zrozumiałem), to ustaw wspólne (to samo) dla wszystkich.

0
  Szukaj w 5mln produktów