Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x53sv - Nie włącza się - zwarcie.

Sobol666 10 Sty 2015 17:20 5628 80
    Sobol666
    Poziom 13  
    Ehh, rozkrecilem go właśnie żeby dostać się do klawiatury ale za cholerę nie wiem jak. Wszystko powyciagalem i została ki tylko klawiatura przykryta jakąś folia czarna
    dominik55555
    Poziom 20  
    Nie robiłem takiego modelu, ale pewnie klawiatura na stałe przymocowana do palmrestu. Ciężko wywnioskować ze zdjęcia, ale chyba przymocowana jest na plastikowe kołki. Do zrobienia, ale czasochłonne. Najpewniejszą opcją będzie wymiana kompletu, lecz zaznaczam, że mogę się mylić.
    Sobol666
    Poziom 13  
    Tak, są plastikowe kołki wyglądające jak nity. Do zrobienia ale co do zrobienia?
    Sobol666
    Poziom 13  
    Na razie zrobiłem klawiaturce kąpiel w wodzie destylowanej i teraz schnie a jutro jej zrobie kąpiel w izopropanolu, zobaczymy...
    Sobol666
    Poziom 13  
    Nie, na płycie nic nie widać właśnie, ale przemylem ja profilaktycznie woda destylowana. Płyta nie miała szans zostać zalaną bi zanim piwo by się przedostalo przez ta folie trochę by minęło a ja go zaraz obrocilem do góry nogami i tak leżał.
    Sobol666
    Poziom 13  
    A w czym można płytę wyplukac? Tez można ją wykąpać w wodzie destylowanej?
    Sobol666
    Poziom 13  
    Dobra, laptop złożony, ale niestety mission failed. Klawiatura teraz w ogóle nie działa. Podświetlenie działa ale żaden z przycisków. Teraz piszę z klawiatury dokupionej, tak to jest ok. Czyżby lipa totalna czy jeszcze jakieś pomysły?
    boro1234567
    Spec od komputerów
    Sobol666 napisał:
    Czyżby lipa totalna czy jeszcze jakieś pomysły?

Już nic z nią nie zrobisz.
    Sobol666
    Poziom 13  
    To kaplica. Gdzie teraz znaleźć klawiaturę do tego modelu...
    overclokerking
    Poziom 12  
    Sama klawiatura do tego modelu jest chyba nieosiągalna, tylko komplet z palmrestem. Są chociażby na ebay-u, a jego cena na pewno wywoła kaca...
    Sobol666
    Poziom 13  
    Faktycznie, cena kosmiczna. :o Zachciało się kompa z wyższej półki.

Moderowany przez swiercm:

Słowo wulgarne usunąłem. Niedozwolone są na forum tego typu zwroty. Rozumiem zdenerwowanie, ale proszę o tym pamiętać i pohamować emocje w przyszłości.

Sobol666
    Poziom 13  
    Dobra, wracając do tematu asusa.
    Odebrałem laptopa w poniedziałek, ale nie miałem czasu napisać. Laptop działa, tylko że w rozdzielczości 640x480 i w 4bitach kolorów bo jest problem ze sterownikami. Koleś mi to gadał i chciał formata robić od razu, dlatego go wziąłem go wziąć i spróbować zrobić bez formata, a jak nie to mu go oddam. Sterowników coś się nie da zainstalować. Poza tym jest komunikat: To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.
    O co kaman? Jak sobie porawdzić?
    overclokerking
    Poziom 12  
    Serwis zwyczajnie Cię "wyrolował", sterowników pewnie nie da się zainstalować bo jest problem z GPU na płycie głównej. W ramach diagnostyki odpal jakąś dystrybucję linuxa i zobacz czy problem występuje. A tak na marginesie, jak można oddać klientowi laptop bez sterowników, od razu coś mi tu śmierdzi...
    boro1234567
    Spec od komputerów
    overclokerking napisał:
    Serwis zwyczajnie Cię "wyrolował", sterowników pewnie nie da się zainstalować bo jest problem z GPU na płycie głównej.

Zapewne jest tak jak Piszesz Kolego.
    Niezły wałek.
    Sobol666
    Poziom 13  
    Poświecę i zainstaluje dzisiaj Windowsa na innej partycji i zobaczę. Jak będzie dalej taka lipa to idzie do zwrotu.
    Edit:

Dobra, wystartowałem Ubuntu z pendrive i rozdzielczość jak i kolory były ok.
    Zainstalowałem Windows 7 na innej partycji i jest to samo, czyli 4bity i 640x480 i brak zasobów dla karty graficznej Intela.

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem i poprawiłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

swiercm
    Moderator na urlopie...
    Wątek pomieszany. Część - prośba o analizę uszkodzenia, inna część - szukanie oferty naprawy. To nie ten dział.
    Dodatkowo, Autor ciągle, cytuję:
    Sobol666 napisał:
    nie chce mi się jechać

Sobol666 napisał:
    a nie chciało mi się laptopa wysyłać znowu.

Dodatkowo, ciągłe prośby o używanie opcji "zmień".
    Wątek zamykam.
    Asus x53sv - Nie włącza się - zwarcie.