Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap Gorenje DT6545GES - Spalony warystor w okapie

karski 26 Mar 2014 22:48 1896 4
  • #1 26 Mar 2014 22:48
    karski
    Poziom 8  

Witam,

W okapie Gorenje DT6545GES przepalił mi się warystor typu 7K431 (275 VAC) pociągając za sobą kilka ścieżek układu scalonego. Odtworzyłem ścieżki i wymieniłem warystor na nowy typu 7K391 (250 VAC) bo taki akurat miałem pod ręką.

Okap Gorenje DT6545GES - Spalony warystor w okapie Okap Gorenje DT6545GES - Spalony warystor w okapie

Proszę o radę:
    1. Czy kupić i wlutować jeszcze raz warystor, ale tym razem taki jaki był wlutowany oryginalnie, czy ten, który obecnie wlutowałem też będzie odpowiedni?

2. Czy fakt, że wlutowałem warystor o mniejszym napięciu może powodować jakieś problemy w mieszkaniu, gdy okap jest podłączony cały czas do sieci (nawet w trybie czuwania)?

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

0 4
  • #2 26 Mar 2014 23:18
    peter falk
    Specjalista AGD

Ścieżki zadziałały jak bezpiecznik - i dobrze. Przy takim "zawatowaniu" ścieżek ja bym się już teraz lekko bał przy warystorze na niższe napięcie.

0
  • #3 27 Mar 2014 00:11
    karski
    Poziom 8  

peter falk napisał:
    Ścieżki zadziałały jak bezpiecznik - i dobrze. Przy takim "zawatowaniu" ścieżek ja bym się już teraz lekko bał przy warystorze na niższe napięcie.

A jak można lepiej odbudować ścieżki, żeby było bezpieczniej? Będę wdzięczny za radę. Dziękuję.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Mar 2014 01:30
    peter falk
    Specjalista AGD

No pomyśl :) . Po prostu cieńszym "druciszczem" ;) . Warrystor zmień na 275V. Niby to na zasilaniu on jest, ale czasami potrafi nieźle nabroić jak zadziała.

0
  • #5 27 Mar 2014 18:40
    karski
    Poziom 8  

Dziękuje.:-) No fakt.:-)
    A czy dobrym pomysłem byłoby np. odbudowanie ścieżek z ciężkiej warstwy cyny na samej płytce?

0