Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato Multijet 120 -świeci kontrolka czujnika którego nie ma?

26 Mar 2014 23:42 11046 4
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z kontrolką czujnika niskiego stanu płynu chłodniczego Fiat Ducato 2011 120 multijet. W zbiorniku nie widać czujnika. Poziom płynu ok, układ prawidłowo odpowietrzony. Ten silnik w Ducato pochodzi z Iveco i wiem, że tam taka kontrolka i czujnik jest. Instrukcja Fiata nie przewiduje takiej kontrolki i czujnika. Nawet w instrukcji nie ma jej opisanej. Natomiast na tablicy rozdzielczej kontrolka lekko świeci, wręcz żarzy się nawet po wyłączeniu zapłonu. Jak zabrać się za ten problem? Boję się jakiegoś zwarcia lub uszkodzenia instalacji. Z góry dzięki za pomoc [url=https://obrazki.elektroda.pl/2705687300_1395873697.jpg]
  • Poziom 2  
    Licznik na 100% oryginalny. Na foto licznik Ducato. Ta kontrolka jest w każdym Ducato ( patrz foto ) Fiat Ducato Multijet 120 -świeci kontrolka czujnika którego nie ma? . Problem w tym, że nie ma czujnika... a dlaczego się żarzy-proszę o pomoc jak się za to zabrać
  • Poziom 19  
    Możliwe że licznik uległ awari, trzeba by podmienić, pracy 5 minut, w razie czego mam taki i mogę odrazu ustawić przebieg.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jedno ducato które właśnie stoi na serwisie z silnikiem 3.0 i ono akurat ma ten czujnik, ale faktycznie większość go nie posiada.
  • Poziom 2  
    Zastanawia mnie, dlaczego ta kontrolka żarzy się nawet po wyłączeniu zapłonu. Jest to samochód z pierwszą rejestracją 04.2011 we Francji i ma przebieg 12 000 km ( kamper-niestety nie ma księżki serwisowej ) Może świecenie jest wynikiem jakiegoś zawilgocenia lub przebicia? Zaznaczam, że żarzenie kontrolki jest widocznie wyłącznie w nocy.