Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup smartfona dual sim - co wybrać?

27 Mar 2014 00:47 1242 2
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie

1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Miałem sony ericsona, Huawei (oba z androidem)
    AD3. Standardowa
    AD4. Android
    AD5. dotykowa
    AD6. od 4 cali
    AD7. Telefon ma służyć do codziennego przeglądania internetu, na wifi, częste rozmowy i smsy. Obowiązkowo Dual Sim żeby podpiąć AERO2.
    AD8. Pojemność baterii, im większa tym lepiej :)
    AD.9 NFC, wideokonferencje, przednia kamerka
    AD.10 Dom, praca, a od czasu do czasu wyjście na dwór i spacery
    AD.11 do 1000zł
    AD.12 Po za tym musi szybko ogarniać GPS + internet do gry pt. Ingress. Polega to na spacerowaniu po mieście z włączonym GPS i internetem z AERO.

Co do wymagań, zastanawiałem się nad dwoma telefonami, które są w zasięgu budżetowym:
    GoClever Insignia 5x (zamawiając ze strony producenta jest bateria 2000mAh i 4000mAh, co jest bardzo dużym plusem dla tego aparatu)
    Pentagram Monster P430-1
    http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7658/7075/0/0/

Czy polecilibyście coś jeszcze? Czy ktoś z was ma opinie na temat ww. aparatów?
  • Poziom 23  
    Wszystko z Androidem się sprawdzi, pozostaje wybór tego, co ci się podoba mechanicznie. Zestawienie zgodnych i niezgodnych z Aero2 masz tutaj:http://jdtech.pl/2013/03/aero2-i-telefony-dualsim.html - sporo spełnia wymóg do 1000 PLN.
    Monstery też mi się podobają - jeden dają z dwiema bateriami, z czego druga znacznie większa od pierwszej. Fajny pomysł i telefon nieźle wygląda.
  • Poziom 8  
    Co do Pentagram Monster, nie zdecydowałem się na zakup P430-1 tylko na mocniejszy Monster X5, i powiem że bardzo pozytywnie zaskoczył.

Co do wymiarów to się spodziewałem, że będzie dużą cegłą, bo z baterią Monster (6000 mAh) ma wymiary 140 x 68 x 14 mm, ale takiego codziennego używania, trochę pochodzenia po internecie, połączenia z WiFi w domu i w pracy, do 4-5 dni bez problemu.
    Dual Sim się sprawdza, Aero 2 świetnie działa, bez zarzutów, tylko z konfiguracją trzeba trochę pogrzebać (po raz pierwszy to robiłem, więc może dlatego).
    Co do ceny, w RTV AGD za 870zł, to ma wszystko czego oczekiwałem od telefonu. Teraz nie potrzebny mi tablet, wystarczy telefon z dużym wyświetlaczem w podróże (akurat do czytania artykułów w pociągu, i do słuchania muzyki), jedynie laptop do niezbędnych pracy biurowych (chociaż wgrany soft posiada KingSoft Office, i bez problemu można napisać i czytać dokumenty oraz arkusze :))

Polecam telefon i można zamknąć temat.