Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson sx435w - sublimacja epson paski na wydruku

27 Mar 2014 08:00 3321 8
  • Level 8  
    Witam,

A więc tak jakiś czas temu zakupiłem nową drukarkę z zamontowanym przez firmę systemem sublimacji.
    Niestety od początku jej druk jest mało zadowalający.
    Czyściłem głowicę kilkukrotnie, używałem płyny do udrażniania głowic i zostawiałem na kilka h.
    Niestety nadal jej wydruk jest taki jak w załączniku.

Epson sx435w - sublimacja epson paski na wydruku Epson sx435w - sublimacja epson paski na wydruku

Czy jest szansa by uzyskać ładny druk?
    Oraz co mogę zrobić w własnym zakresie?
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Level 30  
    Może softa nowego wgrać jak jest?
  • Helpful post
    Level 23  
    witam
    jak dla mnie to dysze w dalszym ciagu sa zatkane,
    czy po czyszczeniu zmienilo sie cokolwiek, czy wydruk jest taki sam jak przed czyszczeniem?
    moze zmien plyn do czyszczenia,
    piszesz "system sublimacji", nie bardzo rozumiem czy jest tam zamontowany CISS i zalany tuszem sublimacyjnym czy sa zalozone kartridze z tuszem sublimacyjnym?
    tusz sublimacyjny jak jest zaschniety to jest go zdecydowanie trudniej usunac.

Pozdraiwam
    Alcedo
  • Level 8  
    Jest poprawa.
    Ale no mimo wszystko nadal wstępują te kreski co prawda po x przeczyszczeniach mniejsze, ale no zdjęcia wydrukować się nie udaje.

Zamontowany jest: CISS
  • Level 8  
    czy istnieje możliwość jakaś poprawy wydruku i wyeliminowania kresek na wydruku ?
  • Helpful post
    Level 23  
    wyjac CISS, zaopatrzyc sie w strzykawki i wezyki silikonowe, pod glowice podlozyc recznik papierowy i plukanie dysz, wezyki takie zeby ciasno sie wciskaly na takie "cypki" wystajace w karetce, te ktorymi tusz plynie z kartridzy do glowic, przecisnac powoli plyn to plukania glowic przez dysze, wystarczy 0.5ml,wymienic recznik pod karetka, powtorzyc jescze ze dwa razy, zostawic strzykawki i wezyki (z plynem w srodku) na noc, rano powtorzyc plukanie, powinno pomoc.
    CISS tez wyczyscic najlepiej do zera.

chyba ze pojemniki od CISSu stoja za nisko w stosunku do poziomu glowicy i tusz nie jest podawany wystarczajaco szybko, to wtedy moze tylko wystarczy postawic zbiorniki z tuszem wyzej i zacznie drukowac dobrze :)

Pozdrawiam
    Alcedo
  • Level 8  
    O kurczaczki xD
    tz. CISS stoi na tym samym poziomie co drukareczka.
    Mam strzykawki i płyn.
    CISS wyjęte karetkę przesunąć mogę w dowolne miejsce?
    I nie rozumiem zbytnio jak mam zostawić strzykawki z płynem i rurkami..
    w 4 "cypelki" zamontować 4 strzykawki i zostawić je z płynem ?
    Przepraszam za durne pytania, ale wole zapytać niż zrobić coś zle
  • Level 23  
    na poczatek postaw CISS wyzej od poziomu glowic w drukarce i wydrukuj kilka stron, zobaczysz czy bedzie poprawa, jezeli pojemniki od CISSu stoja obok drukarki, to na czas drukowania mozesz je postawic na drukarke, daj znac czy to pomoglo
  • Level 8  
    Robiłem już tak kiedyś i przez to przez jakiś czas na wydruku były plamy z tuszu.
    Pojemniki z tuszem są zapełnione cały czas z tym problemu nie ma :C