Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito cdi110 r.1999 - Uszkodzony kabel komputera świeci EDC, wentylator

trebor0201 27 Mar 2014 13:04 2157 1
  • #1 27 Mar 2014 13:04
    trebor0201
    Poziom 2  

Witam

Vito 638 cdi110 r.1999 - problem natury elektrycznej.
    Jakiś czas temu zaczęło pojawiać się zjawisko polegające na tym, że auto działa prawidłowo, ale na krótki czas w tym samym momencie:
    - zaświeca się kontrolka EDC
    - zaświeca się kontrolka poziomu oleju
    - załącza się wentylator
    - wskazania obrotomierza i temperatury silnika spadają do zera.

Kiedyś taki objaw pojawiał się na moment, po czym wszystko się załączało i działało poprawnie. Pojawienie się problemu powodowało przejście samochodu w stan serwisowy (max3000 obrotów), ale po następnym starcie znów działał normalnie (do momentu, kiedy znów komputer utracił sygnał z czujników)
    Udało mi się stwierdzić, że sprawa dotyczy wiązki kabli biegnących do komputera. Po pewnym czasie problem się nasilił i zjawisko występuje coraz częściej.
    Niedawno wykręciłem komputer i poruszając kable starałem się zlokalizować, który może być uszkodzony. Niestety nie doszedłem, który z kabli (najprawdopodobniej jest przełamany) może powodować takie anomalia. Wszystkie piny w komputerze zostały przelutowane, wtyczki sprawdzone, przeczyszczone...

Na pewno jest to wiązka kabli połączona z komputerem, bo gdy wentylator wyje, poruszanie jej powoduje zniknięcie problemu. Obecnie dzieje się to bardzo często, a dziś już podczas jazdy po 5min pracy wentylatora musiałem rozłączyć jego kostkę, by się nie spalił. Po ok 15 min zegary znów się załączyły, ale po chwili zgasły - wynika z tego, że ten połamany kabel po prostu przestaje w ogóle kontaktować...

Czy ktoś z Kolegów ma pomysł gdzie szukać??? Utrata którego sygnału przez komputer może powodować takie anomalia??? A może, czy nie jest to utrata masy lub zasilania jakiejś części sterowania komputera/czujników ze wzgledu na jednoczesne występowanie opisanych wyżej "przypadłości"?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

• Fibaro
  • #2 09 Lis 2016 17:50
    Pchela187
    Poziom 9  

Dla potomnych. Miałem podobne objawy okazało się że pod fotelem kierowcy nie stykał bezpiecznik nr 24 i viciak wariował aż wkońcu przestał kręcić rozrusznikiem. Po czyszczeniu owego styku Odpala normalnie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo