Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Altea - Szum w uszczelkach drzwi przednich

Tygrys.fm 27 Mar 2014 13:43 3078 7
  • #1 27 Mar 2014 13:43
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Witam. Mój problem jest następujący . Jadąc powyżej 50 Km/h Alteą 2005r pojawia się szum uszczelki w drzwiach przednich . Wieje jak by szyba była nie domknięta chodż jest szczelnie domknięta. Nigdzie nie dostaje się woda jest suchutko tylko ten szum . Słyszałem że można wymienić na inne uszczelki i to wyeliminować i że to jest problem w tych samochodach . Czy ktoś z tym walczył i co zrobić żeby się pozbyć tego szumu. Przyznam że jest to denerwujące. Dzięki

0 7
  • #3 27 Mar 2014 20:30
    chojinka
    Poziom 27  

oglądnij dokładnie drzwi jak i samą uszczelkę, uszkodzone drzwi / lekko wygięte po wypadku lub rozerwana uszczelka, a nawet zdarza się że zjedzie ze swojej prowadnicy czy jak to nazwać i szumi. uszczelka może być uszkodzona w tylnich drzwiach za kierowcą i daje w ucho jak by przednie drzwi.

1
  • #4 28 Mar 2014 10:36
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Oglądałem drzwi wydają się ok tak samo uszczelki . Podregulowałem drzwi na zawiasach i teraz trochę bardziej doszły i docisły ale tylne drzwi teraz trochę odstają tak ok 2-3mm nie zgrywają się z drzwiami przednimi na łączeniu. Ten szum może być od tylnych drzwi muszę jakoś na zawiasie docisnąć te tylne drzwi tylko jak tam już nie ma regulacji tylko zawiasy stałe ? Autko mogło być puknięte z przodu. Zdejmę tapicerkę na bocznym słupku odkręcę zawias ale nie widzę tam regulacji ? Trzeba zrobić żeby tylne i przednie drzwi były równo i się zgrywały . Dodam że problem jest w drzwiach prawych i lewych .

0
  • #5 28 Mar 2014 14:59
    chojinka
    Poziom 27  

możesz też regulować na zamkach ale poproś kogoś o pomoc inaczej ci plecy strzelą.

1
  • #6 02 Kwi 2014 16:26
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Tak udało się zniwelować szum regulując na zawiasach . Drzwi docisneły bardziej do uszczelki i jest ok .

0
  • #8 19 Cze 2015 15:54
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Dokładnie - tak trzymać

0