Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus x202e - zalana klawiatura w ASUS x202e

maliss91 27 Mar 2014 17:31 2586 8
  • #1 27 Mar 2014 17:31
    maliss91
    Poziom 2  

witam, dzisiaj rano wylałam herbatę (max 10 ml) na klawiaturę(głównie prawa strona) i touchpad. Zaczęło brzęczeć własnie w miejscu gdzie zostało zalane. W serwisie mówią że najwcześniej jutro do niego zajrzą ale raczej na pewno będzie konieczna wymiara klawiatury. Tylko ze sami nie wiedzą czy da się wymienić tylko klawiaturę czy razem z touchpadem i całym panelem. Czy ktoś może orientuje się jak to wygląda w tym modelu..?

Z góry bardzo dziekuję za pomoc.

0 8
  • #2 27 Mar 2014 20:12
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Jak widzę w sieci, sama klawiatura jest dostępna jako część serwisowa, więc raczej nie trzeba wymieniać całego górnego panela.

0
  • #3 27 Mar 2014 20:27
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Wymianę klawiatury możesz sam sobie zrobić, jest banalnie prosta. Weź oglądnij kilka filmików z wymiany i sam to zrobisz. Ja tak ostatnio naprawiłem iphone'a i laptopa.

0
  • #4 27 Mar 2014 20:54
    salmon

KapitanSTS napisał:
    Wymianę klawiatury możesz sam sobie zrobić

Po pierwsze "sama", nie sam :)
    Po drugie - nie każdy musi być inżynierem serwisu i mieć ku temu "dryg", a lepiej wydać na klawiaturę i serwis, niż na np. płytę główną, klawiaturę i serwis ;). Tu jest jak widzę więcej rozbierania jak zazwyczaj przy wymianie klawiatury. Jak nie czujesz się na siłach, oddaj do serwisu.

0
  • #5 27 Mar 2014 21:13
    maliss91
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Poczekam na wycenę, ale jakby było szalenie drogo to można rozważyć jakieś inne opcje niż serwis.
    Boli najbardziej to że notebook ma dopiero 2 tygodnie, i właśnie stracił gwarancję. Ale cóż, taka cena głupoty i nieuwagi.

0
  • #6 29 Mar 2014 12:43
    maliss91
    Poziom 2  

Niestety sprawa potoczyła się następująco: kobieta w serwisie stwierdziła że można wymienić tylko cały przedni panel (koszt- 300-400zł), mówiłam że widziałam samą klawiaturę w sprzedaży , ona na to, że tylko panel mogą ściągnąć i koniec. Więc za namową znajomego informatyka zabrałam laptopa z serwisu i uruchomiłam(w ponad 48h po zalaniu). I niespodzianka: jak na razie działa wszystko pięknie (właśnie z niego piszę) OPRÓCZ baterii. Laptop jej nie widzi! Komunikat "nie wykryto baterii". Działa tylko po podpięciu do ładowarki. Stad kolejne pytanie : czy możliwe że została w serwisie źle zmontowana (jedyne co robili to wyciągnęli baterię), czy jest opcja podmienienia, czy w jakiś sposób mogło spowodować to zalanie(a w zasadzie - skropienie klawiatury kilkoma ml płynu)??

0
  • #7 29 Mar 2014 18:58
    salmon

Akumulator w tym modelu jest jak widzę umieszczony na stałe wewnętrznie i podpięty do płyty przy pomocy kilkupinowego złącza, które trzeba wetknąć w gniazdo "ręcznie" a nie jak zazwyczaj na zasadzie styków, które łączą się "automatycznie" po umieszczeniu baterii w swoim miejscu. Zapewne jest niepodłączona. Trzeba zatem zdjąć dolną pokrywę i sprawdzić połączenie.
    Akumulator wygląda tak:
    Asus x202e - zalana klawiatura w ASUS x202e

0
  • #8 04 Kwi 2014 10:38
    maliss91
    Poziom 2  

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, miał Pan rację, w serwisie nie podłączyli dobrze baterii i tak skręcili :/
    W każdym razie notebook został dokładnie przeczyszczony, chodzi bez zastrzeżeń i raczej nic nie powinno szwankować z tego tytułu w przyszłości. Serwis chciał od razu wymieniać cały panel przedni, nawet nie próbując przeczyścić.

0
  • #9 08 Lip 2014 10:47
    tbunio
    Poziom 19  

W tym modelu klawiatura jest przymocowana do panela za pomocą plastikowych nitów, więc mowa, że wymiana klawiatury jest banalna świadczy o nieznajomości tego sprzętu.

0