Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań młodego kierowcy Astra F

kameleonio 27 Mar 2014 18:43 1281 7
  • #1 27 Mar 2014 18:43
    kameleonio
    Poziom 1  

Witam Forumowiczów ;). Jestem nowy na forum i proszę o odpowiedzi na kilka moich pytań ;)
    Jestem świeżym kierowcą, jeszcze nie odebrałem prawa jazdy, a już zakupiłem auto :D. Jest to Astra F 1.6 16v X16XEL z 1999r. Samochód jeszcze na czarnych blachach z przebiegiem 110000 ;). Oto lista pytan, które chcę Wam zadać:

1. Auto jest na tatę, jeszcze nie przerejestrowane. Czy przed pójściem do wydziału komunikacji możemy spisać jakiś doument, żebym stał się współwłaścicielem.?
    2. Czy montaż gazu sekwencyjnego STAG Q-BOX do tego modelu będzie dobrym rozwiązaniem.?
    3.Auto po rozgrzaniu (10 - 15 min) mocno kopci na biało. Silnik nie bierze oleju ani płynu chłodniczego. Czy możliwe jest to, że jest to woda z tłumika, bo samochód stał u poprzedniego właściciela od października aż do marca, był nie odpalany ani wgl dotykany.?
    4. Mam w nim radio Pioneer KEH-3830R , jeszcze na kasety. Gdy włączam swiatła, wyświetlacz chyba TID z godziną, datą i temperaturą gaśnie. Jeżeli się mocno przyjrzę to coś tam widać, jednak niewiele. Przed włączeniem świateł jest okej. Nie posiadam "ściemniacza" przy włączniku świateł. Co może być tego przyczyną.? I jeszcze co do radia, to ma ono możliwość wyświetlania danej stacji na moim oryginalnym wyświetlaczu TID. Jak zrobić, żeby to się u mnie wyświetlało.?
    5. Mam w Asi dwie opony letnie i dwie wielosezonowe. Które opony lepiej założyć na przednią oś.?

Jak na razie tyle mam pytań. Mam nadzieję, że mi drodzy Forumowicze pomożecie ;))
    Serdecznie pozdrawiamy, Kamil i "Asia". ;)

0 7
  • #3 27 Mar 2014 19:28
    sigwa18
    Poziom 28  

Musicie spisać umowę darowizny np 50% wartości samochodu aby faktycznie stać się współwłaścicielem.

0
  • #4 27 Mar 2014 19:59
    carrot
    Moderator Samochody

Ad 1. Jeśli Ojciec ma zniżki na ubezpieczenie OC, przy rejestracji na siebie startujesz od zera, pełna stawka OC może być przykrą niespodzianką, z drugiej strony kiedyś trzeba zacząć, żeby dorobić się 65% ;)

0
  • #5 27 Mar 2014 20:27
    chojinka
    Poziom 27  

lepiej aby dopisać cię tylko jako kierowcę pojazdu a teraz kup komara aby zarejestrować na siebie aby zniżki leciały.

0
  • #6 27 Mar 2014 20:34
    wichurewicz
    Poziom 24  

kameleonio napisał:
    5. Mam w Asi dwie opony letnie i dwie wielosezonowe. Które opony lepiej założyć na przednią oś.?

Lepsze opony zawsze na tył, niezależnie od rodzaju napędu. Lepiej walnąć przodem niż bokiem, jakby tył uciekł na śliskim.

0
  • #7 27 Mar 2014 22:26
    chojinka
    Poziom 27  

wichurewicz napisał:
    kameleonio napisał:

Lepsze opony zawsze na tył, niezależnie od rodzaju napędu. Lepiej walnąć przodem niż bokiem, jakby tył uciekł na śliskim.

W takim wypadku na każdym zakręcie jest ryzyko wypadku, wpadniesz w poślizg nawet na małym łuku jak będzie chlapa lub śnieg ale chyba tej zimy to już ci nic nie grozi, mimo wszystko lepiej dobrze się zastanów albo kup 2 używki w dobrym stanie lub nawet tanie bieżnikowane.

0
  • #8 28 Mar 2014 11:43
    cichy117
    Poziom 12  

1. Spisz umowę darowizny że twój tata daruje ci 50% samochodu. Dopiszą cię do dowodu jako współwłaściciela. Zapłacisz trochę więcej OC (zależnie od firmy) ale zniżki będą ci leciały
    2. Praktycznie każda sekwencja nada się do tego silnika. Ważniejszy jest poprawny montaż i omijaj wtryski valtec
    3. j.w. może to tylko para
    4. Coś mi się nie chce wierzyć że nie masz ściemniacza. Daj foto włącznika.
    5. Opony letnie na lato, zimowe na zimę, wielosezonowe na śmietnik

0