Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie czujnika poziomu gazu i cewki wielozaworu w butli LPG

27 Mar 2014 19:04 4674 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam pytanie w sprawie położenia instalacji elektrycznej pod autem.
    Ile musi być przewodów aby podłączyć czujnik poziomu LPG ( mam 3 piny) i cewkę wielozaworu?
    Po przeliczeniu wychodzi 5, ale masę mogę dać z butli to dwa przewody odpadają a czy jak zasilanie będzie wspólne to 2 przewody wystarczą? Czujnik ma 3 przewody (masa + i sygnał). Więc chyba mogę dać instalacje na 2 przewody czyli + i sygnał?
    Czy się mylę?
  • Poziom 42  
    Nie możesz dać!
    Masa samochodu nie jest wykorzystywana jako przewodnik prądu ze względu na ogromne straty.
    Żarówki też masz połączone jednym przewodem?
  • Poziom 12  
    czyli rozumiem że lepiej dac poprostu 5 przewodów i kropka??
  • Poziom 42  
    Dla swojego bezpieczeństwa nie opłaca się oszczędzać 2 zł na kablu. Może to i będzie działać na początku, ale pogarszający się styk w pewnym momencie może nie otworzyć elektrozaworu.
    To że będzie niewłaściwie pokazywało poziom gazu ma drugorzędne znaczenie.
  • Poziom 12  
    Dzieki za zainteresowanie tematem. mam jeszcze jedno pytanko moze nie do tematu jak na początku ale ... czy silnik rowera 1,8 16v serii k wymaga jakiś specjalnie rozmieszczonych wkretek w kolektorze ssacym?? czy poprostu jak we wszystkich pod kątem jak wtrysk pb i jak najbliżej głowicy... ? na innym forum jeden gosc cały czas podkreslał że w tym modelu koniecznie musi byc wretka montowana przed wtryskiem PB?? pomożesz mi w tej kwestii??
  • Poziom 42  
    Na tym się nie znam. Proponuję abyś założył nowy wątek a w/w problemem,
  • Poziom 12  
    pusciłem wiązke 5 przewodów i wszystko działa