Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka TEKA DW7 59 FI - Zawiesza sie podczas pracy.

27 Mar 2014 20:52 2091 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam taki problem ze swoją zmywarką. Otóż od jakiegoś czasu zmywarka zatrzymuje się w pewnym momencie i słychać podwójne piknięcie, następnie próbę pracy pompy(chyba), zatrzymanie się i pojedyncze piknięcie. Dzieje się to zawsze w momencie wyparzania (tak obstawiam, bo gdy otworzę zmywarkę to idzie dużo pary). Zmywarka normalnie wystartuje, pobiera wodę, myje, wypuści wodę na końcu. Kiedyś działo się tak od czasu do czasu. Później co raz częściej,a na dzień dzisiejszy za każdym razem. Czyściłem filtry, sprawdziłem węże i odpływ. Wszystko w porządku z tej strony. Gdy zakończę dany program to zmywarka ładnie odprowadzi wodę i jest niby gotowa do pracy. Próbowałem ją przetrzymać kilka razy czy może jednak się zdecyduje, ale może tak się bawić całą noc :/ Gdzieś tam doczytałem, że może to być problem nabłyszczacza. Wyeliminowałem go, zmieniłem też tabletki, ale nic nie pomaga. Odnoszę wrażenie, że jest coraz gorzej, bo nawet ten moment próby zadziałania kiedyś być odrobinę dłuższy. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co może być przyczyną to chętnie wysłucham. Szczerze mówiąc u mnie skończyły się pomysły i obstawiam coś na płycie głównej Sad Dorzucam filmik tego dziwnego zachowania.
    http://youtu.be/FPGfPg2DwqU

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi :)
  • Poziom 25  
    W pewnym to znaczy w jakim? Ile upłynie czasu od uruchomienia?
  • Poziom 8  
    Wygladalo to jakby byl to moment wyparzania, ale to chyba jednak nie ma zwiazku, bo ostatnio zaczyna co raz to bardziej swirowac. Dzisiaj na przyklad. Raz zawiesila sie kilka minut po wlaczeniu gdy woda byla jeszcze zimna,a pozniej w nastepnym programie w momencie gdy wyrzucila tabletke. . Zawsze jednak towarzyszy temu momentowi owe pikanie i proba pracy (pompy?) jak na filmiki. Zastanawiam sie czy to nie jest jakis blad elektroniki. Zmywarka pewnie ma jakis tam bezpiecznik powodujacy automatyczne zatrzymanie poboru wody gdy jest juz jej wystarczajaco i tak sie zastanawiam czy to nie jest moze blad w odprowadzaniu wody i z tego caly galimatias. Nie odpompuje starej wody to blokuje sie i nie nabiera nowej przez co mamy to bledne kolo :/ Gdyby to bylo jednak mechaniczne (zablokowanie weza etc) to nie odciagneloby tej wody gdy wymuszam zakonczenie programu,a wtedy pieknie wode odprowadza :/ troche mnie to juz podlamuje szczerze mowiac :(
  • Poziom 25  
    Jeżeli wymusisz koniec programu i odprowadza wodę to raczej nie w tym problem. Zobacz pompę myjącą może się zaciera i przestaje pracować w różnych fazach mycia.
  • Poziom 8  
    Hejka ponownie. W koncu zabralem sie za ta zmywarke. Otworzylem i puscilem plukanie by zobaczyc o co chodzi. Wyglada na to, ze program zawiesza sie podczas poboru wodu. Sprawdzilem od strony plaszcza,bo tak to sie chyba nazywa i generalnie po prostu zaczyna pobierac wode i zaraz sie zatrzymuje. Po kilku restartach zalapalo i skonczyla plukanie. Od ostatniego czasu jednak zdecydowanie sie to pogorszylo :/ POza tym w pojemniku zaraz obok soli jest jakis pomaranczowy granulat, wyglada troche jak silikon w drobinach.Jest tego po same brzegi. Pytanie czy to moze byc powod? Czy usuwac to cos i probowac? Uszczelniac czy trzeba bedzie wymienic caly uklad zmiekczania wody? :/

Jeszcze podczas badania wpadlem na jeden pomysl. Moze to byc elektozawor? Jak to sprawdzic?
  • Poziom 8  
    Tak na zakonczenie tematu.Elektrozawor to nie byl, bo po podlaczeniu nowego problem nie zniknal. Rozebralem zmywarke na czesci pierwsze i doszedlem do wniosku, ze problem jest na poziomie pomiedzy pompa pioraca i pompa odprowadzajaca wode. Osobno dzialaly razem sie gryzly.Na kilka dni po rozebraniu i zlozeniu ponownie, chodzila troche lepiej, ale to bylo chwilowe. Moze jakis problem z plyta glowna, ale juz nie mialem na nia sily, a czesci wychodzily bardzo drogo(taniej bylo mi kupic nowa niz silnik pompy pioracej) wiec po prostu kupilem nowa. Takze problem niejako rozwiazany ;) temat do zamkniecia. pozdrawiam i dziekuje za probe pomocy :)