Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wychładzanie zasobnika pomimo sterowania pomp± cyrkulacji CWU

27 Mar 2014 21:18 3510 8
  • Poziom 18  
    Piec Termet Ecocondens z zasobnikiem 120 L. Pomiędzy pomp± cyrkulacyjn±, a zasobnikiem wstawiony zawór zwrotny. Pompa sterowana za pomoc± tego urz±dzenia https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2785462.html . Mam pewno¶ć, że dzięki temu pompa nie pracuje w nocy. Sterownik Honeywell wył±cza piec na noc. Wieczorem zasobnik nagrzany do 46 st , rano temperatura spada do około 25. Czy to normalne, że pomimo nie pracuj±cej pompy i zaworu zwrotnego możliwe jest, że zasobnik wychładza się tak szybko?
  • Poziom 28  
    A jak masz zaizolowany zasobnik?
    Ja mam u siebie bufor 800l i w ci±gu doby sam z siebie traci 10st.

pzdr
  • Poziom 42  
    Za mało informacji. Pasowałby schemat instalacji CWU i zasilania wężownicy zasobnika z kotła z pokazaniem położenia wej¶ć, wyj¶ć względem wysoko¶ci. Chodzi o grawitacyjn± ucieczkę ciepła.
    Było kilka podobnych tematów. Poczytaj. Może ci się co¶ rozja¶ni.
  • Poziom 26  
    WW. zasobnik ma stratę ciepła 0,62 st C/h
  • Poziom 18  
    Przeczytałem wiele podobnych tematów ale oprócz tego, że ciepło może uciekać przez cyrkulację żadnych szczegółów jak przed tym się zabezpieczyć się nie dowiedziałem . Jedynie mowa o zaworze zwrotnym, który jest u mnie zamontowany.

Wychładzanie zasobnika pomimo sterowania pomp± cyrkulacji CWU Wychładzanie zasobnika pomimo sterowania pomp± cyrkulacji CWU
  • Poziom 32  
    Raczej tu nie jest winna grawitacja. Poznajesz ten tekst.
    Gdy nikt nie korzysta z łazienki lub WC przez dłuższy czas - czujnik nie wykrywa ruchu wtedy wentylator wł±cza się cyklicznie co ustawiony czas (regulowany na drugim układzie 20 min - 3,5 h).
  • Poziom 18  
    Cytat:
    Raczej tu nie jest winna grawitacja. Poznajesz ten tekst.
    Gdy nikt nie korzysta z łazienki lub WC przez dłuższy czas - czujnik nie wykrywa ruchu wtedy wentylator wł±cza się cyklicznie co ustawiony czas (regulowany na drugim układzie 20 min - 3,5 h).

ciekawa teoria - wentylator łazienkowy chłodzi zasobnik w kotłowni
  • Poziom 32  
    Przepraszam Ľle zrozumiałem tamten temat. My¶lałem że pompa jest podł±czona pod wentylator i wł±cza się razem z nim podczas dłuższego przestoju.