Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do subbasów 2x 150wat rms. Do 300zł

27 Mar 2014 21:33 2325 7
  • Poziom 7  
    Witam zrobiłem sobie subbasy na 12.2.300 STX-a.
    Potrzebuje do nich koncówki do 300zł.
    Moje wybory to:
    MC-CRYPT PA 5000 - przy 4ohmach 165w rms. Wiem ze to niby szajs ale chyba by pograł nie? ;]
    Eltron 100u - 2x 100wat przy 4ohm. Nie zamalo mocy?
    MC-CRYPT MP 8000 - podobno ma 320w rms 2x, ale zeby mialo 150wat to mi wystarczy.
    Co z tego wybrac ?
    Chyba ze wy macie jakies propozycje ;]]
  • Poziom 39  
    Sam zadajesz pytanie i sam sobie odpowiadasz poniekąd:
    -zastosowane głośniki niezbyt z górnej półki,lepiej zachować przy pracy długotrwałej bezpieczny margines mocy wzmacniacza do mocy głośników,
    z podanych zastosowałabym najbezpieczniej E 100u, biorąc pod uwagę sprawność głośnika i jego max. parametry w sam raz ,
    a jak do tego uwzględnisz czasem przester to nawet za dużo,

-przeznaczona kwota wyjątkowo mała na zakup porządnego wzmacniacza.

P.s:e Mc to mają tyle mocy ale może w poborze w trakcie zwarcia ;).Dla oceny ich przykładowy schemat:

Jaki wzmacniacz do subbasów 2x 150wat rms. Do 300zł

https://www.youtube.com/watch?v=DOxCz400XC8
    https://www.youtube.com/watch?v=n_YLQDJm9NU
    tak działają te wzmacniacze...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    yras23 napisał:
    Eltron 100u - 2x 100wat przy 4ohm.

To wzmacniacz monofoniczny o mocy 100W, czyli 1x100W, nie 2x100W.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Owszem wiec na oko widzimy ,iż końcówka ta mogła by oddać 200W ale nie ponad 300W.
    A jak jest wykonana i funkcjonuje ukazuje film.
    Wszyscy zainteresowani wiedzą iż Eltron 100u był mono:). - kolega yras23 nie wspomniał ile wzmacniaczy chce zastosować, w jakim podłączeniu będą pracować subbasy. Z jego wypowiedzi i przeznaczonych środków można wywnioskowa ,że nie rozchodzi się o nader wymagające nagłośnienie.
  • Poziom 43  
    aaanteka napisał:
    Wszyscy zainteresowani wiedzą iż Eltron 100u był mono

Niestety nie wszyscy. Wiele razy prostowałem (i nie tylko ja) podobne wpisy.
    Autor napisał:
    yras23 napisał:
    Eltron 100u - 2x 100wat przy 4ohm. Nie zamalo mocy?

..a nie 2 Eltrony 100u, każdy po 100W a to różnica.

Moim zdaniem żaden z wymienionych wzmacniaczy, nie nadaje się do nagłaśniania czegokolwiek. Co najwyżej do zabawy w zespół w garażu.
    Zresztą, głośnik też nie nadaje się do zastosowania w kolumnie niskotonowej. Poza tym nie znamy impedancji tych "subbasów", by zaproponować odpowiedni wzmacniacz do nich.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    DjMapet napisał:
    Moim zdaniem żaden z wymienionych wzmacniaczy, nie nadaje się do nagłaśniania czegokolwiek. Co najwyżej do zabawy w zespół w garażu.
    Zresztą, głośnik też nie nadaje się do zastosowania w kolumnie niskotonowej. Poza tym nie znamy impedancji tych "subbasów", by zaproponować odpowiedni wzmacniacz do nich.

W pełni zgadzam się z kolegą ,co delikatnie sugerowałam od początku. Reasumując od początku do końca temat dotyczy zabawy w akustykę w domu, amatorsko.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak sie na Polskie produkcje upierasz to moze 2208 Elmuz, Smound, Aster chyba sa Polskie ew. 2xWM100...