Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PVR HD 7000 - Podłączenie internetu z laptopa po LANie

Jarosz74 28 Mar 2014 03:59 3666 5
  • #1 28 Mar 2014 03:59
    Jarosz74
    Poziom 11  

Witam
    Mam następujący problem otóż od 5 godzin próbuje skonfigurować połączenie internetowe pomiędzy laptopem a dekoderem Cyfrowego Polsatu PVR HD 7000 po LANie w celu korzystania z usługi ipla, wcześniej miałem podłączony bezpośrednio do routera i śmigał, po przeprowadzce korzystam z wi-fi od właściciela budynku czyli mam tylko klucz nie mogę się zalogować na router.
    Próbowałem połączyć się używając programów virtualrouter 1.0 i innych podobnych i nic, następnie ręcznie konfigurowałem dekoder i komunikat BŁĄD 2123 Nie można wyznaczyć adresu hosta.Udostępniałem też sieć z poziomu połączeń sieciowych i nic.
    Przeszukałem google i nic nowego to nie wniosło.
    Czy można to w ogóle zrobić?
    Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam

-1 5
  • #3 28 Mar 2014 04:25
    Jarosz74
    Poziom 11  

Nie TalkTalk, wpisywałem ich dnsy i tez nic.

0
  • #4 28 Mar 2014 05:11
    LXT
    Poziom 26  

A jak włączyłeś udostępnianie po LAN to miałeś internet na laptopie ?

0
  • #5 28 Mar 2014 05:15
    Jarosz74
    Poziom 11  

Tak miałem, udostępniłem też wi-fi z telefonu i też nie ruszyło

0
  • #6 29 Mar 2014 16:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A jesteś pewien, że "właściciel" internetu "pozwala" korzystać z netu innym sprzętom, twój komputer może być filtrowany po MAC i on i tylko on ma możliwość korzystania z tego netu, i nic innego już nie podłączysz.
    Kup to:
    http://www.tp-link.com.pl/article/?id=395
    Upewniając się wcześniej, że jest szansa "dołączyć" to tego netu kolejny sprzęt, jeśli tak, kup to o czym piszę, i to załatwi sprawę, ALE nie zapomnij wgrać do tego routera konfigu z CP:
    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/modul-wi-fi.cp

-1