Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A160(W168) 1999 - Gdzie znajduje się centralka zamka centralnego?

28 Mar 2014 04:43 7590 13
  • Poziom 11  
    Witam
    Jak w temacie gdzie znajduje się centralka do centralnego zamka ponieważ chce ją wymienić na uniwersalną:

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Zamek działa bez zarzutu po wciśnięciu klawisza na desce rozdzielczej, niestety nie działa z pilotów w kluczykach
    Z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrowienia

Dodano po 23 [minuty]:

Mógłbym zamontować przekaźnik NO sterowany pilotem z podtrzymaniem 0.5 sek bezpośrednio do styków z włącznika na desce rozdzielczej ale nie wiem gdzie to kupić.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    Witam.W moim jest pod kanapą z tyłu.Zamek jak i gaszenie regulacja świateł jest sterowany pod ciśnieniem.Szanowny kolego Jarosz.Sprawdź pilota czy nie jest zamoczony /śniedź/oczyść go dokładnie. wymień baterie powinien działać.chyba że pilot jest od innego samochodu.Działanie pilota możesz sprawdzić oscyloskopem.Mierząc wysłane impulsy.Natomiast częstotliwość jedynie w specjalistycznym zakładzie gdzie komputerowo dorabia kluczy.lub w serwisie Mercedesa. Oni mają testery i na podstawie kodu twego samochodu ustalą parametry.Kluczyk może kosztować nawet 1000zł.Sprawdzenie 50-100zł. Pozdrawiam Mironasz
  • Spec od Mercedesów
    miro.nasz napisał:
    Zamek jak i gaszenie regulacja świateł jest sterowany pod ciśnieniem

"Pod ciśnieniem" to są hamulce w ciężarówce i pociągu. Tutaj chodzi o PODCIŚNIENIE. Sytuacja którą opisujesz miała miejsce w historycznej "beczce" - w późniejszych modelach regulacja reflektorów i gaszenie są zasilane z innego źródła, a centralny zamek ma osobną pompę elektryczną.
    miro.nasz napisał:
    Natomiast częstotliwość jedynie w specjalistycznym zakładzie gdzie komputerowo dorabia kluczy.lub w serwisie Mercedesa.

Nic takiego w serwisie Mercedesa nie sprawdzisz.
    Jarosz74 napisał:
    Mógłbym zamontować przekaźnik NO sterowany pilotem z podtrzymaniem 0.5 sek bezpośrednio do styków z włącznika na desce rozdzielczej

Impuls półsekundowy jest za krótki do zamka pneumatycznego. Trzeba po prostu kupić centralkę przystosowaną do zamka pneumatycznego i będzie wtedy możliwość uzyskania wydłużonego impulsu 3 sek.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Jarosz74 napisał:
    gdzie znajduje się centralka do centralnego zamka

W liczniku.
    Jarosz74 napisał:
    chce ją wymienić na uniwersalną

Ciekawy pomysł...
  • Poziom 11  
    Mercedes A160(W168) 1999 - Gdzie znajduje się centralka zamka centralnego?

Universalna, coś w tym stylu czyli odbiornik z wyjściami sterującymi pompą etc.

Nie sądzę żeby sie zmiescila w "liczniku"
  • Poziom 23  
    Dotyczy samochodu Mercedes A168.Gdzie jest centralka zamka centralnego.Żeby dostać się do centralki to trzeba rozebrać cały przód tablicy.Ona jest pod wentylatorem na samym dole.Koszt robocizny w serwisie to 3000-4000 zł.Ja w dalszym stopniu bym za sprawdzeniem pilota oryginalnego.Bo przy wymianie baterii jest ograniczony czas wymiany w niektórych 10-30sekund.Po tym czasie trzeba dokonać synchronizację pilota na odpowiednim urządzeniu.-servis lub zakład dorabiający komputerowo kluczy.Proponowałbym zgłosić się do takiego zakładu,żeby sprawdzić czy pilot jest dobry i wysyła sygnał.Sprawdzenie nie powinno przekroczyć 50-100zł.Po tym konkretnym ustaleniu myślał bym co dalej. Pozdrawiam Mironasz
  • Poziom 11  
    Tak też najpierw zrobię
  • Poziom 23  
    Dotyczy Mercedes A160 gdzie znajduje się centralka zamka. Szanowny kolego!Jak nie poradzisz z oryginalnym kluczykiem,to dostań się do klawisza /o którym piszesz że po naciśnięciu zamek działa./Podłącz się nowym sterownikiem z nowymi pilotami.Mając wyłącznik to bez problemu znajdziesz po złączeniu przewody,które ci uruchomiają zamek.te przewody wpinasz pod nową centralkę.Centralkę możesz wykorzystać do zabezpieczenia dodatkowego alarmu.Pozdrawiam Miro.Nasz
  • Poziom 10  
    przycisk na desce nie blokuje wlewu paliwa!!!! juz to przerabiałem ,wstawiłem oryginalny licznik i wszystko lata jak należy (handlarze zmienili licznik bo miał 90 tyś. mniej)
  • Poziom 11  
    Dziękuje za informacje, na wlewie nie zależy mi zbytnio, koszt licznika jest wysoki a podłączeniu się do przycisku to koszt 40 zł.
  • Poziom 10  
    zaraz obok masz awaryjne i mozesz podpiac kierunki zeby mrogneło jak zamkniesz czy otwozysz(tak miałem podpiete własnorecznie centralke z alll.za 40-50zł),ale draznił mnie ten wlew no i łatwo zamknac klucze!!!no i czesto sie zdazało ze nacisnołem 2x i autko stało otwarte
  • Poziom 11  
    Dzisiaj właśnie zamontowałem i hula.
  • Poziom 10  
    Poszukaj na gogle i bedziesz miec ogrinał jak wepniesz w wiazke z zamka dzwi kierowcy(niedawno miałem ta wiazke na stole mogłempopatrzec jakie to kable ).Tam jest wtyczka na 4 kable.Jakbys zamontował tam to masz jak orginał +zamykanie po paru minutach automatycznie