Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Young 6 - Czasowy wylacznik pradu - czy warto? Oszczenosc?!

EDA1234 28 Mar 2014 07:44 984 2
 • #1
  EDA1234
  Level 1  
  Siemacie!! Pierwszy post, lecimy.

  Mam maly boilerek w kuchni pod zlewem, Young 6, jest to 6litrowy boiler cisnieniowy, czy warto do niego zastosowac czasowy wylacznik pradu, taki do gniazdka, boiler nie bedzie kompletnie uzywany przez wiekszosc doby, a mianowicie od 22-16 w tygodniu nikt nie bedzie myl garnka w kuchni.

  Największe zaletyPojemność litry 6
  Moc grzałki W 1500
  Napięcie V 230
  Czas podgrzewania (?T = 45°C) min. 14
  Maksymalna temperatura robocza °C 75
  Dobowe straty energii (przy 60°C) kWh/24h 0,42

  czy taki wylacznik to oszczednosc pradu, czy podgrzanie 6litrow wody bedzie zuzywalo wiecej energi niz podtrzymanie temp.?

  Pozdrawiam
  EDA23
 • #2
  stanislaw1954
  Level 43  
  EDA1234 wrote:
  czy taki wylacznik to oszczednosc pradu, czy podgrzanie 6litrow wody bedzie zuzywalo wiecej energi niz podtrzymanie temp.?
  Tego nie da się sprawdzić inaczej, jak próbując korzystać np przez tydzień w jeden sposób, odpisując licznik a przez drugi tydzień w drugi sposób,też odpisując licznik. Ale by te odczyty były wiarygodne, najlepiej żeby licznik zliczał tylko pobór prądu przez bojler, bo inne urządzenia włączane powodują wprowadzanie błędów.Czyli trzeba by nie korzystać z innych urządzeń a to jest niemożliwe. Ale tak realnie myśląc, ciągłe dogrzewanie wody, gdy przez większość doby się z niej nie korzysta,pewnie będzie droższe, niż zagrzać raz przed używaniem.
 • #3
  viiking
  Level 26  
  Są mierniki poboru energii, które możesz podpiąć tylko pod boiler i porównać jedną i drugą opcję.