Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups XP 7250 - Dzwignia ekspresu blokowana przez tłok

Artjet 28 Mar 2014 09:40 2670 4
  • #1 28 Mar 2014 09:40
    Artjet
    Poziom 2  

Witam,
    na początku zaznaczę, że niejestem zawodowcem jesli chodzi o naprawy. raczej majsterkuję :). postaram się opisać co się działo z ekspresem i jaki mam problem może ktoś będzie mi w stanie coś doradzić. Ostatnio miałem problemy z szufladą, nie zawsze wchodziła na swoje miejsce i musiałem jej pomagać od góry (od tej strony gdzie wrzuca się tabletki) dociskając ją aby weszła na miejsce. Zdarzało się to sporadycznie więc nie stanowiło dużego problemu. Natomiast ostatnio ekspres się zablokował, robił autotest i wyskoczył błąd 07 i tak kilkukrotnie. Zajrzałem od góry odkręcając pokrywę przez którą wrzuca się tabletkę czyszczącą i popatrzyłem jak wygląda cykl. Otóż ekspres mieli kawę, potem dżwignia ekspresu przesuwa się w lewo a tłok zaczyna się opuszczać. Niestety na samym końcu dźwignia jest taka luźna, bezwładna i jakby nie mogła się przesunąć poza światło miejsca gdzie wchodzi tłok i niestety tłok zatrzymuje się na tej dźwigni nie mogąc przejść dalej czyli wsunąć się do kotła (cy jak to się nazywa i zaparzyć kawy. teraz jak o tym wiem w momencie kiedy dźwignia przesuwa się w prawo aby tłok mógł zejść do kotła pomagam jej od góry łyżeczką (taka automatyka) :) i cykl kończy się prawidłowo zaparzeniem kawy, dzięki czemu rano mogę jakoś funkcjonować. Chciałbym to naprawić i wydaje mi się że dam radę sam. prośba tylko o pomoc i informację czy z waszego doświadczenia wystarczy wymienić samą dźwignię (MS-0A01496) czy trzeba coś jeszcze.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.

0 4
  • #2 29 Mar 2014 10:03
    nioop

Specjalista AGD

Czy w ekspresie jest wkręcony w zbiorniku filtr wody ?
    Jeżeli tak proszę spróbować bez filtra..

0
  • #3 01 Kwi 2014 04:59
    Artjet
    Poziom 2  

Tak, był zamontowany filtr. Próbowałem bez filtra i dalej jest ten sam problem.

0
  • #4 23 Sie 2014 22:14
    horn.info
    Poziom 12  

Witam, myślę że problem leży w napełnieniu tłoka ilość wody w zadanym czasie napełniania jest mniejsza niż 50 ml proszę sprawdzić co następuje:
    Kawa mielona zatyka:
    -Tłok do prasowania kawy
    -Wyrzutnik kawy zablokowany
    -Pojemnik na fusy źle
    zamocowany
    -Wężyki (na ssaniu pompy) źle
    zamocowane
    -Pompa nie ma wody, jeśli filtr w
    zbiorniku wody jest zainstalowany
    niezgodnie z procedurą lub jeśli
    filtr po napełnieniu wodą był
    przechowywany w zbiorniku bez
    wody)
    -Uszkodzony „switch” pompy
    -Uszkodzony „switch” w
    dystrybutorze lub „switch”
    położenia szuflady
    -Uszkodzony czujnik poziomu
    wody lub przewody łączące go z
    elektroniką
    -Uszkodzony przepływomierz
    (mierzy źle przepływ albo
    przewody łączące go z
    elektroniką są uszkodzone).

Dodano po 17 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy nie ma wycieku spod ekspresu najlepiej sprawdzić to po próbie zrobienia kawy i czy po przechyleniu ekspresu pod kątem do przodu nie wydobywa się z obudowy jaką ilość wody.

0
  • #5 28 Sie 2014 21:13
    horn.info
    Poziom 12  

Jeśli chodzi o filtr to proszę go wykręcić ze zbiornika i w menu zmienić ustawienie na brak zainstalowanego filtru.

Dodano po 13 [minuty]:

Czytam jeszcze raz cały ten post od początku i dziwi mnie ten blokująca się czasami pojemnik na fusy, jak ma problem z prawidłowym zainstalowaniem to z pewnością blokuje go zespół mikro stykami który, mógł się odłamać od korpusu zespołu kotła? A jeśli chodzi o problem dźwignią zbieracza i jej bezwładną pracę to też zweryfikował bym jej poprawne działanie zdejmując górną pokrywę ekspresu i zapewne pokaże się problem gdzieś w obrębie siłownika tłoka.

Dodano po 49 [sekundy]:

https://obrazki.elektroda.pl/2138474300_1409253209.jpg

0