Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook LCL-818x - włącza się alarm, nie chłodzi, doszło do rozszczelnienia

małgosia84 28 Mar 2014 11:15 4911 8
  • #1 28 Mar 2014 11:15
    małgosia84
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    problem jaki mama z lodówką widziałam już na forum - włącza się alarm, nie zaczyna chłodzić. Jednak widziałam inne diagnozy użytkowników i serwisanta który mnie odwiedził, dlatego chciałam się jeszcze upewnić, czy muszę faktycznie kupować nowy sprzęt. Alarm włącz się systematycznie, a od czasu do czasu lekki szronik pojawia się na ściance.

Rozmrażałam ostatnio lodówkę i według serwisanta doszło do rozszczelnienia... i krótko mówiąc nie ma ratunku dla sprzętu.

Czy faktycznie tak jest? Gwarancja oczywiście już minęła, a i sprzęt ma już prawie 5 lat.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
    Małgoś

2 8
  • #2 28 Mar 2014 11:35
    viiking
    Poziom 25  

Zależy gdzie nastąpiło rozszczelnienie, jeśli w komorze chłodziarki to nie ma ratunku.

0
  • #3 30 Mar 2014 07:43
    bodek1707
    Poziom 12  

Viiking bez urazy i nie ujmując Twojej wiedzy, ale można naprawić prawie każdą lodówkę, tylko czy będzie to opłacalne dla klienta

0
  • Pomocny post
    #4 30 Mar 2014 10:02
    viiking
    Poziom 25  

Słusznie napisałeś prawie każdą! Nawet możemy wymieniać obudowę tylko wyniesie nas to dużo drożej niż kupno nowej i właśnie dlatego się nie naprawia bo to w żaden sposób jest nieopłacalne.

0
  • #5 31 Mar 2014 21:27
    małgosia84
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Według serwisanta chodziło właśnie o rozszczelnienie w chłodziarce... czyli nie ma sensu ładować pieniędzy w naprawę, tylko w nową zainwestować.

To może tak przy okazji, serwisant mówił też o konieczności kupienia lodówki z funkcją no frost. Rozumiem, że to ułatwi rozmrażanie? Nie chcę tu mieszać w temacie, ale drugi tydzień o lodówce turystycznej to nic przyjemnego ;-)

A i jeszcze jedno, stary Mastercook, nie licząc powyższej awarii na nic nie narzekał. Czy ktoś kupuje takie rzeczy na części czy to już tylko na śmietnik?

0
  • Pomocny post
    #6 31 Mar 2014 21:33
    bodek1707
    Poziom 12  

Po co Ci Małgosiu lodówka nafaszerowana elektroniką? Czy wydasz 1 tys. czy 2,5 tys. to i tak ma to przechodzić tylko gwarancję. Poczytaj sobie tutaj o No Frostach to zmienisz zdanie.
    Pozdrawiam

1
  • #7 31 Mar 2014 22:52
    viiking
    Poziom 25  

NO FROST ma swoje wady i zalety którą niewątpliwie jest brak konieczności rozmrażania a wady no cóż co dla jednych wadą dla innych zaletą.

0
  • #8 01 Kwi 2014 07:03
    bodek1707
    Poziom 12  

Jak raz do roku rozmrozisz zamrażarkę to nic Ci się nie stanie, a umyć No Frosta też trzeba

0
  • #9 01 Kwi 2014 21:43
    movzx
    Poziom 39  

Temat wyczerpany, zamykam. Jeśli potrzebna jest dodatkowa pomoc w wyborze, proszę założyć nowy temat w odpowiednim dziale.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo