Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32F103VBT6 prośba o sprawdzenie odczytu z datasheet

mwtyczek 28 Mar 2014 12:17 597 5
  • #1 28 Mar 2014 12:17
    mwtyczek
    Poziom 9  

Witam.
    Nie jestem pewien, czy dobrze odczytałem że max. napięcie wyjściowe ADC wynosi 3.6V. Mógłby któryś z kolegów sprawdzić i ewentualnie nakierować?

datasheet

0 5
  • #2 28 Mar 2014 12:43
    mi14chal
    Poziom 28  

Napięcie wyjściowe ADC? Nie ma czegoś takiego. Jest jedynie max napięcie wejściowe ADC. Zresztą napisane jest na pierwszej stronie:

Cytat:
    2 x 12-bit, 1 μs A/D converters (up to 16
    channels)
    – Conversion range: 0 to 3.6 V

0
  • #3 28 Mar 2014 12:57
    mwtyczek
    Poziom 9  

Chodzi o to, że jest potrzeba nadawania sygnałów analogowych 0-10V i czy ten uC będzie w stanie to zrealizować? Wydaję mi się, że na pinach I/O jest informacja o maksymalnym napięciu Vdd+4.0 V

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2014 13:01
    mickpr
    Poziom 39  

mwtyczek napisał:
    Wydaję mi się, że na pinach I/O jest informacja o maksymalnym napięciu Vdd+4.0 V
    Znów "nie w tym kościele dzwonią".
    mwtyczek napisał:
    jest potrzeba nadawania sygnałów analogowych
    Zatem znajdź jakiś przetwornik DAC (+ ewentualnie wzmacniacz operacyjny), a nie ADC.
    ADC - Analog to Digital Converter
    DAC - Digital to Analog Converter

Jaka ma być dynamika zmian tego napięcia (jak szybko ma się zmieniać?)
    Jaka ma być rozdzielczość przetwornika?

Zdaje się, że inni bracia tego STM-a (z serii STM32F103VC..,VD.., VE.., VF.., VG ...) mają wbudowany DAC. Musiał byś tylko wzmocnić sygnał wyjściowy (np. układem wzmacniacza operacyjnego).

0
  • #5 28 Mar 2014 14:56
    mwtyczek
    Poziom 9  

Co do rozdzielczości trudno mi powiedzieć, myślę że 10 bitowy to aż nadto. Jeżeli chodzi o dynamikę ma to być sterowanie hydraulicznymi zaworami proporcjonalnymi początkowo tylko na potrzeby laboratorium.

0
  • #6 28 Mar 2014 15:04
    mickpr
    Poziom 39  

mwtyczek napisał:
    Co do rozdzielczości trudno mi powiedzieć, myślę że 10 bitowy to aż nadto.
    Ta rodzina (układy "ciut większe" które wymieniłem) mają przetwornik(i) 12-bitowe. Myślę, że na takie potrzeby wystarczające. Musisz tylko odpowiednio wzmocnić i dopasować sygnał z DAC.

0