Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi, Anteny, DVB-T, Sumator - Połączenie 4 identycznych anten do odbioru TV

Sprite1990 28 Mar 2014 12:30 1494 2
    Sprite1990
    Level 2  
    Witam

Mam do Was pytanko. W jaki najlepszy i najefektywniejszy sposób połączyć ze sobą 4 identyczne anteny TV aby wpiąć je w tuner?

Mam 4 antenty zamontowane seryjnie w tylniej szybie auta i chciałbym ich wszystkich 4 użyć do załozonego tunera DVB-T. Niestety nie wiem czy są aktywne czy pasywne(wydaje mi się, ze pasywne ale mogę sie mylić).

Czy podali byście mi przykłady jak zrobić taka instalację dla pasynych jak i dla aktywnych? Wszystkie 4 są takie same.

pozdro :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    irekr
    Moderator
    Z tych instalacjach jakie widziałem w samochodach to wszystkie miały wzmacniacze.
    Nie piszesz jaki to pojazd, ale jeżeli są zamontowane fabrycznie to powinny być podłączone do fabrycznego dedykowanego wzmacniacza wielowejściowego. Nie jest to prosty sumator sygnałów.
    W kilku Audi i paru Mercedesach jakie widziałem z takimi instalacjami, to anteny były połączone do specjalnej puszeczki z podłączonym zasilaniem i z nich wychodzi kable do odbiorników.
    O ile do odbioru sygnału w MPEG2 na terenie Niemiec funkcjonowało to dość dobrze, to w Polsce do odbioru MPEG4 w 64 QAM było już dużo gorzej.

Zanim zaczniesz cokolwiek grzebać z tymi antenami przeszukaj Google czy nie ma jakiś opisów takiej instalacji przez producentów samochodów.
    Sprite1990
    Level 2  
    Jest to Audi A8 i kabeli wchodzą do tunera DVB-T (seryjnie był mpeg2 - z niemiec), kupienie oryginalnego tunera od audi na mpeg4 to prawie 3000zł a ja sobie wolę ładny androidowy tunerek walnąć z internetem i odtwarzaczem multimediów odrazu.

Niestety nie wiem czy po drodze z anteny do tunera gdzieś jest jakaś puszeczka ze wzmacniaczem...