Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Discotech Lotos. Po podłączeniu do sieci kręci po czym staje.

landryna199 28 Mar 2014 19:19 1743 0
  • #1 28 Mar 2014 19:19
    landryna199
    Poziom 14  

Witam. Okazyjnie kupiłem uszkodzony efekt Discotech Lotos. Mam z nim problem, ale mam nadzieje że z Waszą pomocą uda się go rozwiązać.
    Problem polega na tym że po podłączeniu zasilania do sieci AC Silnik efektu obraca się z 2 sekundy i staje w miejscu, po odłączeniu i ponownym podłączeniu (kilka razy) od sieci czasem rusza czasem nie. Czasem też sam nagle zmienia kierunek. Widać że w sterowniku już "Ktoś" był i nie wiem czy wszystko jest jak trzeba. Dziwi mnie jedynie fakt że nie ma podłączonego mikrofonu a bardzo bym chciał aby działał w rytm muzyki. Jeśli macie jakieś sugestie, schemat, albo propozycje to bardzo proszę napisać. Na sterowniku pisze "DT 10-2-A" Na płytce można zauważyć jeden przypalony rezystor - może on jest problemem? Można też zaobserwować że na silnik (chyba) zanika napięcie bo po odłączeniu od sieci silnik "puszcza" kawałeczek w drugą stronę.
    Dołączam zdjęcia płytki
    Discotech Lotos. Po podłączeniu do sieci kręci po czym staje. Discotech Lotos. Po podłączeniu do sieci kręci po czym staje.

@
    Zacząłem grzebać na własną rękę. W miejsce czarnego przewodu wlutowałem mały mikrofon od jakiegoś radia. Czy ten mikrofon jest odpowiedni czy to nie ma znaczenia? Lotos po dmuchnięciu działa jak złoto niestety na muzykę nie chce reagować - może i by reagował, ale jak głośno powinno być to nie wiem. Czy coś można tu poradzić? A może mały wzmacniacz dorobić? Do czego może służyć potencjometr zamontowany na płytce?
    Podłączyłem też mikrofon "dj-ski" do mówienia (Philips SBC MD150). Teraz lotos działa świetnie niestety tylko jak mikrofon jest blisko głośnika, a muzyka jest głośno. Proszę o porady.

Wybaczcie za chaos, ale jak najszybciej chce uruchomić tego lotosa.
    Proszę poradźcie mi jak mam to zrobić aby lotos reagował na nawet ciche dzwięki oraz żeby miał regulacje do ustawiana czułości. Ustaliłem że potencjometr na płytce służy właśnie od czułości, podłączyłem także mikrofon z jakiegoś starego telefonu, muszę przyznać że jest lepiej, ale chciałbym jeszcze większej czułości. Może wystarczyło by zmienić jakiś rezystor na płytce? Może coś poradzicie?

2 0