Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub c20p drukuje puste strony

28 Mar 2014 19:28 1287 3
  • Poziom 2  
    Witam, postaram się dokładnie opisać historię usterki.
    Klient zakupił używaną drukarkę c20p z końcówkami oryginalnych tonerów. Drukarka ma rzekomo przebieg 18tys. Gdy skończył się pierwszy toner (magenta) dosypano proszku wątpliwego pochodzenia i drukarka zaczęła mocno przebarwiać wydruki tym kolorem. Klient stwierdził więc, że wymieni na nowe wszystkie tonery. Z powodu wysokich cen oryginalnych materiałów do tej drukarki zakupiono zamienniki, sprowadzone z Niemiec, podobno bardzo dobrej jakości. Po wymianie tonerów na wydruku pojawił się jaśniejszy pasek przez całą długość kartki i w tym momencie wezwano mnie.
    Po przeczyszczeniu optyki (wewnątrz modułu lasera) sprężonym powietrzem i pędzelkiem pasek zniknął. Wszystko było OK, jednak po wydrukowaniu kilkunastu stron zniknął zupełnie kolor żółty a kilka stron później wszystkie pozostałe. Nie mam żadnych komunikatów o błędzie. Dopiero wchodzę w serwisowanie drukarek i z takim problemem nie miałem jeszcze do czynienia, wiec może bardziej doświadczeni serwisanci mają jakąś podpowiedź. Z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    rib napisał:
    Z powodu wysokich cen oryginalnych materiałów
    I tu jest źródło problemów.
    Jedyne profesjonalne rozwiązanie - zakupić komplet oryginalnych tonerów (nie wnikam, kto to sfinansuje :D ). Jeżeli cokolwiek będzie źle, to problem dla serwisu, czyli dla Ciebie.
    Jeżeli będzie dobrze, to odesłać zamienniki.
  • Poziom 2  
    Klient miał jeszcze końcówki oryginalnych tonerów (trzech bez magenty) i postanowiłem spróbować na jednym kolorze - czarnym. Oczyściłem bęben ze starego toneru, włożyłem oryginalny toner, puściłem 3x kalibrację, po czym wydruk i ciągle to samo. Podejrzewam laser lub wysokie napięcie, tylko nie wiem jak zdiagnozować te elementy bez zakupu części na podmianę.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany, do wymiany były dwie płyty wysokiego napięcia i płyta sterująca (control board).