Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX 3170 - Słaba jakość wydruku ,brudzi

28 Mar 2014 21:32 3207 14
  • Poziom 10  
    Witam.Proszę was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z drukarką CLX-3170.
    Drukarka brudzi -widać to najbardziej na bialym tle,oraz slaba jakość wydruku.

Kasety po drugim zasypaniu z wiecznym chipem.Wnętrze drukarki wraz z kasetą zużytego tonera wyczyszczone.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy wałki magnetyczne są równo i cienko pokryte tonerem.
    Sprawdź w jakim stanie jest bęben i wałek ładujący bęben. Na zamiennikach jakość zawsze będzie gorsza. Choć raczej nie aż do tego stopnia.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem i faktycznie na wałkach widać ślady nierównomiernego rozmieszczenia tonera,co można z tym zrobić ?

• Poziom 34  
    Należy w każdym tonerze wyczyścić listwę rozprowadzającą toner. Odkręcić dobrze nawet oskrobać i skręcić, ale ostrożnie by nie powyginać.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Listwy rozprowadzające toner są z metalu sprężystego. Jeśli się utworzył na nich nagar z toneru to zdrap go raczej bez użycia twardych, ostrych narzędzi. Paznokieć wystarczy. Wewnątrz wywoływaczek są elementy zrobione z gąbki. Po jakimś czasie się rozsypują. Jeśli tak się stało to pozostaje Ci tylko wymiana całych zespołów tonerowych na nowe.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich ponownie.Niestety mój problem jeszcze się nie skończył.Wymieniłem cale kasety na inne regenerowane Teraz wydruk wygląda jak poniżej

Czy to jest problem regenerowanych kaset czy może coś innego .Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Napisałeś na samym początku że wnętrze wyczyściłeś. A czy miałeś rozebrany moduł bębna/moduł obrazowy bo różnie to nazywają? Oraz moduł pasa obrazowego. To co widać na zamieszczonym wydruku wygląda mi jakby źle zbierała listwa czyszcząca bębna lub pasa. Czasem wystarczy ją tylko wyczyścić pędzelkiem. Absolutnie nie rób tego na mokro, szmatką jeśli nie masz specjalnego pudru do zapudrowania listwy. Dodatkowo możesz odkurzyć elementy rozebranych modułów. Jak wspomniałem, pomaga to czasami. Jeśli nie pomoże to niestety czeka Cię kolejna wymiana i to całego zespołu. Same listwy nie są dostępne jako część zamienna. Jak sprawdzić który to zespół będzie ewentualnie do wymiany napiszę Ci później jeśli będzie taka potrzeba. Na razie spróbuj wyczyścić.
    Nie wykluczam możliwości felernych kaset. Ale na pierwszych wydrukach w tym poście również były podobne zabrudzenia, choć mniejsze.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.Niestety nie mam żadnego doświadczenia w drukarkach i dlatego tylko na was mogę liczyć.
    Czyściłem wnętrze drukarki lecz nie rozbierałem ani zespołu bębna ani pasa.Zauważyłem tylko że z boku bębna wydostaje się sporo szarego proszku (jakby zużytego tonera.)Niestety nie wiem czy rozebrać cały zespół bębna i odkurzyć go z wszystkiego ,czy jest to jakiś specyficzny proszek potrzebny do działania bębna.
    Nie wiem też w sposób wyjąć pas transferowy .Proszę o pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Chmmm ...
    to może spróbujmy inaczej. Wyjmij moduł bębna. Pokręć bębnem od siebie. Zobacz czy powierzchnia bębna jest czyszczona z resztek toneru. Jeśli pokręcisz w niewłaściwym kierunku, powierzchnia się zabrudzi tonerem. Wtedy zmień tylko kierunek. Przyjrzyj się dokładnie czy bęben nie ma gdzieś otarć. Piszesz, że z bębna wysypuje się toner. To by się nawet zgadzało z zabrudzeniami na wydrukach. Musisz wykrzesać z siebie trochę zmysłu mechanika i wymontować bęben z modułu. Jest to kilka śrubek i zawleczka. Następnie dokładnie odkurzyć toner który będzie w module. Wszystko rób na sucho!!! Poskładaj i powinno chodzić. Pasa na razie nie ruszaj. Zrób kilka wydruków aby wszystko się doczyściło już samo. Jeśli nie jesteś w stanie wykonać tego samemu pozostaje tylko serwis. Daj znać jakie efekty.
  • Poziom 10  
    Zgodnie z zaleceniem rozebrałem i wyczyscilem caly modul bębna. Resztek tonera było naprawdę sporo.
    Niestety nie pomoglo to .Dalej wystepuje ten sam problem. Sprawdzilem walek jest ok ,przekrecajac recznie widać ze zgarniacz dobrze zgarnia resztki tonera z bębna. Ale na pasie transferowym widać jakies resztki tonera odpowiadajce kształtem defektom na wydruku. Co można jeszcze zrobić ?

• Poziom 34  
    Kolego masz problem z pasem transferowym. Tutaj raczej już nic nie zrobisz, powinno się go wymienić. Ale możesz spróbować oczywiście go wyczyścić, podobna sytuacja jak z bębnem.
  • Poziom 17  
    Jak już kolega wcześniej napisał, spróbuj zrobić to samo z pasem. Łącznie ze sprawdzeniem czy nie ma otarć na pasie. A czy jakość kolorów się poprawiła po wymianie tonerów? Bo nic na ten temat nie piszesz.
  • Poziom 10  
    Dziekuje za podpowiedzi ,po wymianie kaset kolory wrocily do normy,zabrudzenia pozostaly ale sa mniejsze

Nie wiem jeszcze w jaki sposob wymontować modul pasa w celu wyczyszczenia ,można liczyc na podpowiedz ?
  • Poziom 26  
    Wyczyszczenie pasa nic tu nie da.Miałem dokładnie takie samo brudzenie, pomogła tylko wymiana pasa na nowy.Ten w urządzeniu wytrzymał 16k wydruków-paranoja.
    Inna rzecz że do skrócenia jego żywotności wybitnie przyczyniają się tonerowe buble.
    Co do wymiany pasa warto zajrzeć do SM.Jeśli nie chcesz czytać to na popularnym serwisie z filmikami masz konkretny przykład jak to zrobić.
  • Poziom 10  
    Witam.Problem rozwiązany.Rozkręciłem i wyczyściłem moduł pasa ,wymieniłem kasety z tonerami na inne .Wszystko pięknie drukuje.
    Dziękuje wszystkim za pomoc :-)
    Pozdrawiam