Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy DFI 45 - Przy starcie wypompowuje wodę, nabiera, zaczyna myć i staje

nyxnyx 28 Mar 2014 21:56 1251 7
  • #1 28 Mar 2014 21:56
    nyxnyx
    Poziom 9  

Witajcie,
    po wyjęciu, wyczyszczeniu i ponownym podłączeniu pompy wyrzutowej zmywarka zachowuje się jak w temacie. Czyszczenie pompy spowodowane było niepokojącymi dźwiękami jakie wydawała pompa podczas startu wyrzutu wody.
    Zmywarka po wyłączeniu z gniazdka i ponownym włączeniu nadal pamięta gdzie była (nadal stoi). Gdy zmienię program, wypompowuje wodę, nabiera, uruchamia mycie i po chwili stoi.
    Przed wymianą pompy wszystko działało bez zarzutu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
    Grzegorz

0 7
  • #2 28 Mar 2014 22:04
    viiking
    Poziom 25  

Może coś wypiąłeś przy demontowaniu pompy

0
  • #3 28 Mar 2014 22:15
    nyxnyx
    Poziom 9  

Też to podejrzewałem - sprawdziłem połączenia kabli. Sprawdziłem kable które idą do grzałki (przepływowej). Tam jest napięcie. Sytuacja wygląda tak: patrząc od przodu zmywarki, pod drzwiami zdjąłem tą maskownicę oraz "na przechyle" odpiąłem dno. W ten sposób wymontowałem pompę przez przód pomagając sobie od spodu. Podobnie z wmontowaniem. Jednak tutaj kilka razy naciskałem taką czarną rurkę która idzie od "syfonu" do prawego boku zmywarki. Może to jakiś czujnik napełnienia wody albo coś podobnego i tutaj coś uszkodziłem? Jest gdzieś dostępny schemat tej zmywarki? Wiem że to kolejne pytania - ale choć coś wiem o prądach i napięciach, to nie do końca rozumiem jakie urządzenia są w tej smywarce. JEszcze jedno, zauważyłem podczas wkładania, że ruszyłem po prawej stronie takie okrągłe pudełko do którego idą kable m.in. od grzałki. Jest ono "miękko" zaczepione do zbiornika z solą (od spodu a właściwie z boku). Wydaje mi się że włożyłem na miejsce - tam badałem napięcie na kablu który idzie do grzałki (przy pomocy śrubokręga elektryka - taki miałem pod ręką). Ten kabel był "gorący". Podobnie rozebrałem drzwi i sprawdziłem napięcie na drugim kablu który idzie do grzałki - też jest "gorący".
    Nie wiem co to jest to białe okrągłe pudełko ale może przez nie nie działa?

Dodano po 4 [minuty]:

DZIWNE - właśnie po 4 godzinach włączenia po prostu ruszyła i teraz myje...
    Wcześniej zalałem ją gorącą wodą (godzinę temu). No zobaczymy czy skończy i czy już będzie ok.

0
  • #4 28 Mar 2014 22:16
    nares
    Specjalista AGD

nyxnyx napisał:
    Jest gdzieś dostępny schemat tej zmywarki?

Której zmywarki...?

0
  • #5 28 Mar 2014 22:17
    viiking
    Poziom 25  

Zacznijmy od tego jaka to zmywarka.

0
  • #6 28 Mar 2014 22:25
    nyxnyx
    Poziom 9  

Ok - pisałem w formularzu ale widzę że się nie przeniosło.
    Zmywarka to Candy DFI 45

Dodano po 6 [minuty]:

No więc myje. Podejrzewam że jakiś licznik w procesorze musiał się przepełnić czy coś w tym stylu.
    Mam nadzieję że skończy program i od tej pory będzie już działać normalnie.

0
  • #7 28 Mar 2014 23:35
    viiking
    Poziom 25  

Nie ma czegoś takiego jak licznik błędów w procesorze. Albo się psuje jakiś podzespół albo sam moduł albo trochę brudu się zabrało.

0
  • #8 08 Mar 2015 12:10
    nyxnyx
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Przy pomocy serwisanta który wezwany, wymienił 3 kondensatory i zmywarka działa bez zarzutu. Usługa kosztowała 200 PLN.

0