Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy DFI 45 - Przy starcie wypompowuje wodę, nabiera, zaczyna myć i staje

28 Mar 2014 21:56 1446 7
 • Poziom 9  
  Witajcie,
  po wyjęciu, wyczyszczeniu i ponownym podłączeniu pompy wyrzutowej zmywarka zachowuje się jak w temacie. Czyszczenie pompy spowodowane było niepokojącymi dźwiękami jakie wydawała pompa podczas startu wyrzutu wody.
  Zmywarka po wyłączeniu z gniazdka i ponownym włączeniu nadal pamięta gdzie była (nadal stoi). Gdy zmienię program, wypompowuje wodę, nabiera, uruchamia mycie i po chwili stoi.
  Przed wymianą pompy wszystko działało bez zarzutu.

  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Grzegorz
 • Poziom 25  
  Może coś wypiąłeś przy demontowaniu pompy
 • Poziom 9  
  Też to podejrzewałem - sprawdziłem połączenia kabli. Sprawdziłem kable które idą do grzałki (przepływowej). Tam jest napięcie. Sytuacja wygląda tak: patrząc od przodu zmywarki, pod drzwiami zdjąłem tą maskownicę oraz "na przechyle" odpiąłem dno. W ten sposób wymontowałem pompę przez przód pomagając sobie od spodu. Podobnie z wmontowaniem. Jednak tutaj kilka razy naciskałem taką czarną rurkę która idzie od "syfonu" do prawego boku zmywarki. Może to jakiś czujnik napełnienia wody albo coś podobnego i tutaj coś uszkodziłem? Jest gdzieś dostępny schemat tej zmywarki? Wiem że to kolejne pytania - ale choć coś wiem o prądach i napięciach, to nie do końca rozumiem jakie urządzenia są w tej smywarce. JEszcze jedno, zauważyłem podczas wkładania, że ruszyłem po prawej stronie takie okrągłe pudełko do którego idą kable m.in. od grzałki. Jest ono "miękko" zaczepione do zbiornika z solą (od spodu a właściwie z boku). Wydaje mi się że włożyłem na miejsce - tam badałem napięcie na kablu który idzie do grzałki (przy pomocy śrubokręga elektryka - taki miałem pod ręką). Ten kabel był "gorący". Podobnie rozebrałem drzwi i sprawdziłem napięcie na drugim kablu który idzie do grzałki - też jest "gorący".
  Nie wiem co to jest to białe okrągłe pudełko ale może przez nie nie działa?

  Dodano po 4 [minuty]:

  DZIWNE - właśnie po 4 godzinach włączenia po prostu ruszyła i teraz myje...
  Wcześniej zalałem ją gorącą wodą (godzinę temu). No zobaczymy czy skończy i czy już będzie ok.
 • Specjalista AGD
  nyxnyx napisał:
  Jest gdzieś dostępny schemat tej zmywarki?

  Której zmywarki...?
 • Poziom 25  
  Zacznijmy od tego jaka to zmywarka.
 • Poziom 9  
  Ok - pisałem w formularzu ale widzę że się nie przeniosło.
  Zmywarka to Candy DFI 45

  Dodano po 6 [minuty]:

  No więc myje. Podejrzewam że jakiś licznik w procesorze musiał się przepełnić czy coś w tym stylu.
  Mam nadzieję że skończy program i od tej pory będzie już działać normalnie.
 • Poziom 25  
  Nie ma czegoś takiego jak licznik błędów w procesorze. Albo się psuje jakiś podzespół albo sam moduł albo trochę brudu się zabrało.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązany. Przy pomocy serwisanta który wezwany, wymienił 3 kondensatory i zmywarka działa bez zarzutu. Usługa kosztowała 200 PLN.