Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeprowadzenie sygnał WiFi do sąsiedniego budynku!

28 Mar 2014 22:47 1038 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Koledzy zwracam się z takim oto problemem. W domu posiadam internet z neostrady (router Sagem, jakaś podstawowa jednostka, dawana przez TP) i śmiga wszystko w miarę dobrze. Natomiast w odległości ok. 30 m od domu, mam drugi budynek, w którym stoi komputer stacjonarny i muszę w jakiś sposób sprawić, aby również miał połączenie z internetem. Nie bardzo wiem, jakby za to się zabrać, więc bardzo proszę o jakieś rady, jakie Waszym zdaniem będzie najlepsze rozwiązanie. Nie ukrywam też, że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc proszę o w miarę przystępne tłumaczenie:)

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam;)
  • Poziom 2  
    Skłaniałbym sie ku drugiemu rozwiązaniu, bo wolałbym uniknąć przeprowadzania kabla... Wiec teraz do rzeczy, jakie urządzenia byś mi polecił, i czy trudna bedzie konfiguracja tego?
  • Poziom 14  
    jak 30m to polecam ubiquiti loco m2 , sprzęt może wydaje się być drogi, ale tak naprawdę wart swojej ceny, nie ma sensu kombinować z APkami, dodatkowymi antenami, bo będziesz tylko się wkurzał że to nie będzie pracować prawidłowo. A tak to wieszasz i zapominasz o sprzęcie ;).
  • Moderator - Sieci, Internet
    miliard1 napisał:
    Skłaniałbym sie ku drugiemu rozwiązaniu, bo wolałbym uniknąć przeprowadzania kabla..

Jeżeli nie ma żadnych przeszkód typu ulica czy drga a wszystko masz na swojej działce to poświęć jedną sobotę i zainstaluj skrętkę żelowaną doziemną i po problemie. Będzie taniej i stabilniej.