Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel/makro - Sumowanie komórek, może makro?

karolha 28 Mar 2014 23:19 1509 1
  • #1 28 Mar 2014 23:19
    karolha
    Poziom 2  

Witam,

Mam bazę danych, w osobnym arkuszu utworzyłam sobie listę w której mogę wybrać nr klienta (nr klienta jest czasami z jakimś tekstem lub z jakimiś dodatkowymi liczbami ale mam go traktować jako jeden klient). Udalo mi się napisać proste makro (jestem poczatkujaca) które z wyfiltrowanej listy kopiuje te nr do osobnego arkusza, sortuje tam te dane, usuwa duplikaty i dzięki temu mam liste unikatów które powinny być brane pod uwagę.
    W raporcie mam podzial na miesiące/lata/usługi i sumuje po sumie.warunkow i otrzymuje wynik. w związku z tym ze mam tam ta sume warunków to bardzo długo mi przelicza, mysle ze można to na pewno jakos sprytnie przyspieszyc ale nic nie przychodzi mi do glowy. (przy sumie warunków zakładam że może zostać tylko 6 unikatowych nr, a co jeżeli będzie ich więcej;/ ) :cry:
    Czy jest ktoś w stanie mi pomoc?

Pozdrawiam
    karolha

0 1
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2014 11:22
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Z tego co widzę próbujesz sumować warunkowo dla wybranych klientów?

Dlaczego nie używasz filtra? Można odfiltrować niepotrzebne, skopiować do nowego arkusza.

W swoim przykładzie odwołujesz się do całych kolumn (Np A:A), co zdecydowanie spowalnia działania na tablicach.
    Dlatego zamieniłbym zakres na tabelę Excela. (zaznacz, Menu>Wstw>Tabela). Zamiast odwołania do kolumny arkusza (A:A), odwołujesz się do kolumny tabeli: NazwaTabeli[NazwaKolumny]

0