Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba praca komputera po formacie

29 Mar 2014 01:37 1809 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    mój problem zaczął się po formatowaniu komputera. Mój laptop stracił całą swoją moc, jest wolniejszy i w bardziej wymagających grach się tnie (przed formatem nie ciął się) Jednak tym razem po formacie nie zainstalowałem sterowników tylko pozwoliłem windowsowi 8, żeby sam je ściągnął. Międzyczasie popsuło mi się podłączanie zasilacza do komputera i co chwile się odłącza i czasem przez to wyłącza mi komputer, chciałem się zapytać czy jest możliwe, że sterowniki windowsa 8 są mnie wydajne czy jest to wina uszkodzonego zasilacza?

Mój komputer to MSI GT70:
    intelCore i7-33630QM GTX 675M
    4GB RAM
  • Poziom 30  
    Sprawdź w menadżer urządzeń,czy wszystkie sterowniki masz:)nie sterowniki nie maja nic do zasilacza .
  • Poziom 6  
    W menadżerze urządzeń wykazało, że nie mam sterowników do:
    czasomierza systemu, czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji, kontrolera DMA, Kontrolera hosta SMBus, procesora numerycznego, programowalnego kontrolera przerwań i urządzenia koncentratora firmware.
  • Poziom 30  
    No to jak nie to instaluj tych których nie masz.
  • Poziom 6  
    Ściągnąłem wszystkie sterowniki ze strony producenta, driver booster również i niestety brakujące sterowniki systemowe nie zostały zainstalowane. Nie da się ich też zainstalować poprzez menażer urządzeń, gdyż kiedy klikam aktualizuj sterownik wyskakuje mi komunikat, że sterowniki są aktualne.
  • Poziom 24  
    Ja proponuje od nowa format HDD, a następnie wgranie sterowników płyty głównej, audio, grafiki a dopiero później możesz bawić się w programy do ściągania innych sterowników.

Poza tym napisz dokładnie jaki to jest model laptopa. Napisz wszystkie informacje z tabliczki na plecach laptopa to pomoże w ustaleniu dokładnej wersji laptopa.
  • Poziom 31  
    matrixneo007 napisał:
    Sprawdź w menadżer urządzeń,czy wszystkie sterowniki masz:)nie sterowniki nie maja nic do zasilacza .
    Ale niestabilność zasilania może mieć sporo do spadku wydajności. Wystarczy pomyśleć... Jeśli laptop ciągle musi przełączać się z zasilania sieciowego na bateryjne, to sam sobie odpowiedz, czy jedno do drugiego nie ma nic. Samo przełączenie na baterie już powoduje zmianę schematu zasilania na bardziej energooszczędny i automatyczny spadek wydajności. Jeśli dodatkowo dzieje się to np. kilka razy na minutę, to generowane przez to "lagi" mogą stać się już naprawdę bardzo irytujące.

Zatem moja rada dla Autora tematu: wyeliminować w pierwszej kolejności problemy sprzętowe, tj. niestabilne zasilanie - być może trzeba wymienić zasilacz, a być może, jeśli to problem ze złączem zasilania w laptopie i/lub sekcją zasilania - naprawić je.

Ewentualnie możesz wcześniej sprawdzić, czy gdy odłączysz zasilacz i laptop będzie pracował na samej baterii oraz przełączysz schemat zasilania na maksymalną wydajność podczas pracy na akumulatorze - to problemy (w sensie tytułowej "słabej pracy komputera") ustąpią, czy też nie. Jeśli ustąpią, to znaczy, że sterowniki są OK.