Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Power Director - program - blokuje się

29 Mar 2014 08:11 2214 11
  • Level 20  
    Mam laptopa z procesorem 2,66 GHz, kartą grafiki AMD Radeon HD 6500M, pamięcią 6 GB i HDD 500 GB, oraz HDD zewn. 320 GB. Do obróbki filmów stosuję Power Director 7, którego sobie ceniłem ze względu na liczne walory. Ale jest pewien problem, po "wrzuceniu" do niego filmików do ok. 50 min wszystko (prawie) działa normalnie, ale jak przekroczę te 50 min to zaczyna mulić, a nawet całkiem się zablokuje. Program tworzy jakiś proces svchost.exe, który pożera nawet do 200 MB pamięci, prawie tyle samo sam PDR.exe, procesor jest obciążony do 50 %, a przy tym komputer strasznie szumi i bardzo się grzeje. Próbowałem już rożnych sztuczek: wyłączyłem internet, wszystkie programy, które mogą mieć wpływ na obciążenie procesora i pamięci, w tym programy zabezpieczające - ale problem pozostał. Jeżeli ktoś ma jakieś dobre wiadomości w tym temacie to uprzejmie proszę się z nimi podzielić. Z góry dziękuję za każdą wypowiedź.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 42  
    cjerzy1 wrote:
    ale jak przekroczę te 50 min to zaczyna mulić

Co do dokładnie kolega ma na myśli pisząc "przekroczę"?
    Czas trwania obrabianego pliku video? Czy coś jeszcze innego?

Niezależnie jaki format pliku video jest obrabiany?

Jaki system Windows kolega używa?

cjerzy1 wrote:
    Program tworzy jakiś proces svchost.exe

SVCHOST.exe jest standardowym procesem Windows, który służy do uruchamiania serwisów Windows w zależności od potrzeb systemu. Jest normalną sytuacją, że Windows może mieć kilka uruchomionych sesji SVChost.exe jednocześnie.
  • Level 20  
    Chodzi o całkowity czas trwania plików dodanych do programu.
    Pliki są przeważnie VOB oraz mpeg, a co do systemu to mam Windows 7 64 Bit
  • Level 42  
    cjerzy1 wrote:
    Power Director

Oryginalny ?
  • Level 20  
    Tak, kupiony wraz z laptopem
  • Helpful post
    Level 42  
    Hmm, wersja 7 tego programu wydaje się dość odległą wersją. Może nie końca współpracującą z systemem 64-bitowym ...

Próbował może kolega używać trybu kompatybilności? Np. z Windows XP lub Vista? Tu uwaga - po zmianie trybu kompatybilności zwykle dobrze jest wykonać restart komputera.

Sugerowałbym również zainstalowanie uaktualnienia tego programu z strony CyberLink, o ile kolega tego jeszcze nie zrobił.

Adres -> Link

Tylko uaktualnienie z datą 24/6/2009 w zasadzie może być użyte.

I jeszcze jedno. Zwykle producenci z nowym komputerem wyposażają go w oprogramowanie typu "trial" - do testowania.

Czy ten program jest tego typu? Jesli tak, czy kolega wykupił pełen akces do tego programu?
  • Level 20  
    Dziękuję kolego Polon_us za cenne uwagi i wskazówki. Wersję PD 7 mam pełną, uaktualnienie ściągnąłem i zainstalowałem. Trochę ruszyło do przodu, ale dalej idzie kiepsko. Być może, że ma to jakiś związek z tym, że system jest 64 Bit.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post
    Level 42  
    Tu chciałbym dorzucić jeszcze jedną uwagę dotyczącą programu POwerDirector. Jak doczytałem się na różnych forach program jest bardzo "uczulony" na standard w jakim jest przygotowany jest projekt. Wyjaśniam, dokładnie co mam na myśli.

Jeżeli dany projekt jest wykonywany w standardzie PAL (europejski) to wszystkie pliki, które są używane w tym projekcie powinny dokładnie spełniać wymogi tego standardu. Jest wiele wpisów, świadczących, że niezgodności w tym miejscu mogą powodować zawieszanie się programu.

Dla przykładu: jeżeli projekt jest w standardzie PAL to plik video 720 x 576 25 fps jest OK.

Ale pliki 720 x 480 25 fps czy 720 x 576 29.97 fps - już nie są OK.

Sugerowałbym koledze cjerzy1 sprawdzenie plików źródłowych swojego projektu pod tym kątem.

A przy okazji. Dobrą zasadą jest, którą osobiście stosuję, przygotowanie wstępne plików źródłowych pod kątem projektu. Mam tu na myśli to, że wszystkie pliki źródłowe powinny mieć te same parametry - rozmiar obrazu i fps (frame per second/ilość klatek na sekundę). Niby to jest oczywiste, ale często o tym się zapomina, a pozwala to uniknąć wielu kłopotów.
    Również wskazane jest, aby wszystkie pliki były tego samego formatu np. tylko mpg czy avi. To również ułatwia pracę w projekcie.

Powyższe zasady to tzw. "dobre praktyki". Kolega może z nich korzystać lub nie. Ale dobrze byłoby je rozważyć :)
  • Level 20  
    Umysł mój coraz bardziej się rozjasnia, dzieki uprzejmości kolegów. Rzeczywiście, miałem filmiki wprawdzie w systemie PAL ale w różnych formatach (MP4, VOB, AWI)
    i o różnych rozmiarach (1280x720 - 30 kl/s, 720x576 - 25 kl/s), więc to prawdopodobnie robiło bałagan. Skorzystam być może z propozycji kolegi anmedia, odnośnie Windows Live Movie Maker, który wprawdzie nagrywa filmy w wmv, ale to chyba nie ma większego wpływu na jakość do późniejszego odtwarzania z płyty. Tylko, czy ten Movie Maker przyjmie różne formaty i rozmiary ?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 20  
    Dziękuję kolegom za te cenne uwagi i wskazówki, tym samym zamykam temat.