Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matura bez dodatkowego przedmiotu, co ze studiami?

29 Mar 2014 10:44 1923 4
 • Poziom 17  
  Witam
  Za ponad miesiąc mam maturę bez dobranych jakichkolwiek dodatkowych przedmiotów. Spowodowane jest to poziomem nauczania w mojej szkole. Stwierdziłem że lepiej jak nie będę pisał matury dodatkowej z maty bo miałem z niej 4% i był to prawie najlepszy wynik w mojej klasie ( pisało nas chyba 8 osób ). Ale do sedna. Czy w owej sytuacji jestem skreślony na studiach? Myślałem nad Gliwicami - informatyka lub transport.
 • Poziom 17  
  Tylko czy mnie tam przyjmą ?
  "Kryteria przyjęć: matematyka (poziom podstawowy) z egzaminu maturalnego jako przedmiot główny oraz przedmiot dodatkowy do wyboru: matematyka rozszerzona, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka"
  Jak widać wymagają przedmiotu dodatkowego.
 • Poziom 28  
  Bez matury rozszerzonej ciężko się dostać na studia dzienne, zazwyczaj wtedy zostaje rekrutacja wrześniowa, większe masz szanse jeśli matura podstawowa jest na 100% w przeciwnym wypadku zostają studia zaoczne.
 • Poziom 9  
  Napisałem o transporcie bo nie mogę pojąć jednej rzeczy: Jak można w ogóle myśleć o informatyce czy innych studiach technicznych, gdy osiąga się takie wyniki z matmy?
  Obecnie zadania maturalne bardziej niż wiedzy i umiejętności matematycznych wymagają sprytu i czegoś, co można by nazwać "zmysłem inżynierskim".
  Nie każdy musi go posiadać i nie każdy musi być informatykiem.
  Po co pchać się na siłę na studia, na których na pierwszym semestrze polegniesz na analizie matematycznej czy innej algebrze...?