Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subiekt 4 DOS a port COM Windows 7

29 Mar 2014 13:42 2301 7
  • Poziom 11  
    Witam,
    próbuję uruchomić Subiekta 4 MEGA 1.09c na Windowsie 7 Professional 32-bit.
    Jak na razie to mam tylko kłopot z drukarką fiskalną Elzab Omega. Drukarka OKI podłączona do portu LPT drukuje bez problemu z Dosa, ale za to drukarka fiskalna dziwnie się zachowuje. Raz wydrukuje paragon a innym razem wyskakuje błąd "105 - nie mogę połączyć się z drukarką" Próbowałem użyć UserPort, ale wtedy wyskakuje błąd "106 - błąd inicjalizacji instalatora portu com,, czy cos w tym stylu". Przekopiowałem sterowniki z katalogu Subiekta "SYS600W" do "SYS600" i objawy są takie same jak wyżej.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    Pod DosBoxem próbowałeś ?
  • Poziom 11  
    Chciałbym to zrobić bez Dosboxa, na starym komputerze z XP działa tylko na 7 są kłopoty z tym portem COM. Może trzeba wgrać jakiś nowszy sterownik do folderu SYS600 ?
  • Poziom 42  
    Obawiam się, że jesteś skazany na DosBoxa przy Win 7. Również się z tym męczyłem jakiś czas temu. Teraz zakupiłem od Inserta wersję dla Windows i nie mam problemów.
  • Poziom 11  
    Zmiana subiekta nie wchodzi w grę. Nie ma jakiś nowszych sterowników do tej drukarki ?
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy jak zastosuje konwerter COM - USB do drukarki fiskalnej Elzab Omega, to Subiekt będzie współpracował i drukował tak jak ze zwykłego portu COM ?
  • Poziom 2  
    Ja mam podobny problem, tyle że Subiekt 4 w wersji pod Windows nie widzi portów COM z karty PCI, pracuję w Windows 7 Home Premium 32-bit. Główny COM z płyty głównej działa prawidłowo a dwa z kart nie są widoczne. Windows je widzi więc to nie kwestia BIOS-a. Nie wiem jak to ruszyć.
  • Poziom 11  
    OK, dzięki za pomoc.