Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link DWR-921 - streaming DVB-T po Wi-Fi z programem VLC

29 Mar 2014 17:47 3357 14
 • Poziom 15  
  Tak jak w temacie czy jest możliwość streamingu na routerze D-Link DWR-921 przez Wi-Fi protokołu RDP sygnału z tunera DVB-T w programie VLC?
  Port na którym chcę nadawać 5004 (domyślny w VLC)
  Jeśli jest taka możliwość proszę o podpowiedź jak to zrobić ?
  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  Owszem rozumiem zagadnienie tylko, że ja pytam o streaming w sieci lokalnej po Wi-FI przepraszam za niedomówienie. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

  PS. Próbowałem przy wyłączonych zaporach na obu komputerach ale to też bez rezultatu więc trzeba szukać otwarcia portów w tym routerze. W necie przeczytałem co prawda na angielskich forach, że da się to zrobić ale tylko po kablu :( a mnie interesuje WI-FI.
 • Poziom 15  
  Co do pierwszego pytania zapory wyłączyłem na komputerach i VLC nie wysyłał nic. Oprócz tego, że na tym samym komputerze jak odpaliłem 2 sesję VLC wszystko lokalnie działało.

  Udało mi się odpalić taki serwer ale za pomocą WebCamXP po protokole HTTP na porcie 8080 tylko, że on nie obsługuje tunerów DVB-T, ale działało wysyłanie obrazu z kamerki USB.
  Idea tego była taka by móc oglądać na smartfonie TV. Widziałem rozwiązania sprzętowe ale wiadomo to koszty a mając już sprzęt myślałem, że to się da zrobić za free.

  Jeszcze spróbuje w wolnej chwili z VLC po kablu ale to wtedy jedyna opcja oglądanie na drugim komputerze.
 • Poziom 15  
  Znalazłem aplikację PC Remote Server, która po części spełnia moje wymagania tzn jest możliwość podglądu na telefonie obrazu z kamery na USB podłączonej do komputera (tunera DVB-T nie obsługuje) jak i możliwość podglądu samego pulpitu PC-ta i sterowanie kursorem myszki (łącznie z klikaniem). Wszystko po Wi-FI działa. Szkoda tylko, że nie ma opcji odsłuchu dżwięku z komputera na telefonie. Jedyna wada jest taka, że to nie streaming więc nie można robić czegoś innego na komputerze podczas podglądu.

  Dla zainteresowanych zdalną obsługa PC-ta czy laptopa przez WI-FI dla telefonów z Windows Phone

  PC Remote Server http://www.pcremoteserver.com/PCRemoteSetup.msi

  a ze sklepu Windows Phone pobieramy
  PC Remote i WebCam Remote
 • Poziom 15  
  Wróciłem do tematu z VLC i streamingiem DVB-T po Wi-Fi - zrobiłem po HTTP na porcie 8080 i wszystko śmiga tylko ... mam takie pytanie jak wybrać inny kanał w multipleksie bo teraz to mi losuje i odtwarza dowolny z danego MUX-a ?

  Dodam że podczas odbioru streamu menu Odtwarzanie -> Program -> jest nieaktywne na komputerze klienckim.
 • Poziom 9  
  Podstarzały trochę temat ale napiszę.

  Jeśli na jednej częstotliwości mamy kilka kanałów to w miejscu gdzie mamy generowany ciąg strumienia wyjściowego dopisuje przed sout-keep np. program=1 dla TVP 1. np.

  Code:
  :sout=#transcode{vcodec=h264,vb=500,venc=x264{profile=baseline},scale=Automatycznie,width=480,height=360,acodec=mp3,ab=128,channels=2,samplerate=44100}:http{mux=ffmpeg{mux=flv},dst=:8080/} :program=1 :sout-keep


  Jeżeli chcemy wiedzieć jaki numer ma poszczególny program to klikamy na prawym na utworzonym pliku multimedialny "dvb-t://frequency=xxxxx" wybieramy informacje i zakładkę kodek, trzeba troszkę niżej zjechać i widać jaki numer przypisany jest do poszczególnych programów.

  Ja poszedłem trochę dalej i utworzyłem playlistę w .xspf gdzie każdy plik odpowiada jednemu kanałowi. Wystarczy dopisać linijkę
  Code:
  <vlc:option>program=1</vlc:option>
  dla TVP 1 u mnie

  Ogólnie wygląda to tak dla jednego kanału:
  Code:
  <track>
  
           <location>dvb-t://frequency=490000000:bandwidth=0</location>
           <title>TVP 1 HD</title>
           <extension application="http://www.videolan.org/vlc/playlist/0">
              <vlc:id>0</vlc:id>
              <vlc:option>dvb-adapter=0</vlc:option>
              <vlc:option>live-caching=300</vlc:option>
              <vlc:option>program=1</vlc:option>
           </extension>
        </track>


  Lecz próbuje dojść do tego, żeby odpalając utworzony plik .xspf automatycznie włączył mi się streaming. Niestety zapisując listę odtwarzania do pliku i ponownie odpalając program włącza mi się poprostu dany program; nie rozpoczyna się streaming, nie konwertuje obrazu itd.

  Tak wygląda kod dla utworzonego streamu podczas pracy VLC dla programu 35 (TVP Info):

  Code:
  <track>
  
           <location>dvb-t://frequency=490000000:bandwidth=0</location>
           <extension application="http://www.videolan.org/vlc/playlist/0">
              <vlc:id>24</vlc:id>
  <vlc:option>sout=#transcode{vcodec=h264,vb=500,venc=x264{profile=baseline},scale=Automatycznie,width=480,height=360,acodec=mp3,ab=128,channels=2,samplerate=44100}:http{mux=ffmpeg{mux=flv},dst=:8080/}</vlc:option>
              <vlc:option>sout-keep</vlc:option>
              <vlc:option>program=35</vlc:option>
           </extension>
        </track>


  Co tu dopisać,aby po starcie programu od razu odpalił się streaming ?
 • Poziom 15  
  Jako, że pojawiło się cyfrowe radio w moim zasięgu, mam pytanko jak je rozsiać przez VLC lub inny program. Oczywiście pewnie ktoś zada pytanie po co rozsiewać skoro wszystko jest w necie na stronach Polskiego Radia - ja dodam, że to tak z ciekawości dla poszerzenia wiedzy lub w przypadku braku Internetu lub w ostateczności by zamiast ciągnąć przewody przez całe mieszkanie od komputera do wieży a tak to komórka z programem odtwarzającym stream - Radio Internet Tuner na Windows Phone i kabelek 2x chinch od strony wieży z wtyczką mini jack włoże do gniazda słuchawkowego i "gra muzyka".
 • Poziom 9  
  Heh tak dawno tu nie pisałem, że czytając swój ostatni post sam prawie nie wiem o co chodzi już. Problemu nie rozwiąże, ale pomysł bardzo ciekawy. Do odbioru trzeba kupić zapewne jakieś radio cyfrowe prawda? Czy różnica polega na tym, że nie będzie już strojenia i szumów, czy jeszcze coś się poprawi bo szczerze nie ogarniałem jeszcze tematu?
 • Poziom 15  
  Do odbioru cyfrowego radyjka używam Not Only TV LV5TDELUX. Tuner ma możliwość odbioru DAB+ i FM tutaj rewelacja natomiast do DVB-T bez anteny zewnętrznej nie ma szans na odbiór ale jak się robi odbiornik na tak szerokie pasmo to narzekać nie można. Jakość DAB+ jest podobna do radia w Internecie, a jeśli pytasz o szumy to tutaj są zaniki sygnału zamiast szumu. Jedyny minus to zasięg przynajmniej na razie dużo mniejszy niż na FM,a a co do głównego wątku to w VLC nie ma problemu z ustawieniem streamu DVB-T natomiast nie ma opcji przynajmniej na ten moment DAB+ ani też zwykłego Radia FM a szkoda.
 • Poziom 15  
  Witam
  Powróciłem równo po 2 latach do tematu, chociaż teraz potrzebuje użyć VLC i streamingu w innej formie a mianowicie jako "niańki elektronicznej". Oczywiście wszystko działa kamera przesyła obraz jak i dźwięk do komputera a VLC dalej na komórkę czy tablet. To co mnie nurtuje to opóźnienie rzędu 7-10 sekund a pewnie mogłoby być lepiej. Komputer z którego idzie stream nie jest najnowszy Intel Pentium G645 2.9 GHz (2 rdzenie) a VLC pracuje na 25-30% mocy procesora. Jakość strumienia ustawiłem na 640x360 (kodek H-264) liczba klatek 30/s a wychodzi 20/s w rzeczywistości i teoretycznie średnio 800 kb/s z tym że wysyła skokowo raz 1100 a raz 500 kb/s widzę to po ruchu na karcie sieciowej.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  spróbuj inny kodek jpeg
  rąsia
 • Poziom 15  
  Dzięki za radę :)
  Pomogło - tylko by mi kodek m-jpeg zadziałał musiałem włączyć w VLC sprzętową akcelerację dekodowania bo na początku miałem komunikat "Twoje dane wejściowe nie może być otwarte: Program VLC nie może otworzyć MRL/"
  Teraz ustawiłem sobie 1280x720 bo taką mam kamerkę i osiągi są znakomite 25 klatek/s opóźnienie minimalne, 18-25% maksymalne obciążenie procesora a zwykle 6-7%. Sieć lokalna tylko trochę bardziej zapchana bo zauważyłem taką prawidłowość im obraz jaśniejszy tym więcej Mb/s idzie po sieci minimum 5 Mb/s max nawet do 20-25 Mb/s ale to problemu nie robi :)
  Trochę powalczę jeszcze z filtrami żeby obraz był ciut wyraźniejszy.

  EDIT :

  Tak się już cieszyłem, że wszystko będzie ok, ale tak patrzę na spokojnie - a właściwie to słyszę, że nic nie słychać :) Ten kodek nie obsługuję dźwięku. To dlatego tak ładnie działał obraz. No nic szukam dalej - dzięki jeszcze raz już wiem na co zwrócić uwagę.