Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL INSPIRION N7110 - Dziwna praca wentylatora, grzanie laptopa

shakerusik88 29 Mar 2014 17:51 1554 6
  • #1 29 Mar 2014 17:51
    shakerusik88
    Poziom 2  

Witam,

Panowie i panie moja wiedza na temat wnetrza laptopów jest mała, dlatego szukam u was pomocy.
    Praca wentylatora jest dziwna ponieważ jest dzień kiedy wentylator pracuje normalnie... A są dni kiedy wentylator włącza się na chwilkę po czym wyłącza i tyle komputer się grzeje co podczas gry powoduje spadek FPS a laptop jest gorący jak by był podgrzewany w mikrofalówce :) Zaznaczam że czyściłem wnętrze tzn tylko wentylator otwierając laptopa byłem w szoku ponieważ prawie w ogóle nie było kurzu. Poradźcie coś :/ Czy wymiana wentylatora jest konieczna? Wydaję mi się że samo smarowanie procka pastą nie wystarczy. Jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie mnie z błedu.

i5 2x2.3ghz
    GF525 2gb
    4gb ram.

Z góry dziękuje za pomoc.

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2014 18:18
    kokapetyl
    Poziom 42  

shakerusik88 napisał:
    Zaznaczam że czyściłem wnętrze tzn tylko wentylator otwierając laptopa byłem w szoku ponieważ prawie w ogóle nie było kurzu.

Normalnie w laptopie nie ma wiele kurzu, zbiera się on na wentylatorze i w miejscu które zaznaczyłem, zaglądałeś tam?
    DELL INSPIRION N7110 - Dziwna praca wentylatora, grzanie laptopa DELL INSPIRION N7110 - Dziwna praca wentylatora, grzanie laptopa
    Oczywiście trzeba wymienić starą pastę.

0
  • #3 29 Mar 2014 18:22
    shakerusik88
    Poziom 2  

kokapetyl napisał:
    shakerusik88 napisał:
    Zaznaczam że czyściłem wnętrze tzn tylko wentylator otwierając laptopa byłem w szoku ponieważ prawie w ogóle nie było kurzu.

Normalnie w laptopie nie ma wiele kurzu, zbiera się on na wentylatorze i w miejscu które zaznaczyłem, zaglądałeś tam?
    DELL INSPIRION N7110 - Dziwna praca wentylatora, grzanie laptopa DELL INSPIRION N7110 - Dziwna praca wentylatora, grzanie laptopa
    Oczywiście trzeba wymienić starą pastę.

Tak dokładnie w tamtym miejscu było trochę kurzy. W takim razie juto kupie pastę i spróbuje, ale czy pasta ma coś wspólnego z dziwnym działaniem wentylatora :P

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2014 18:34
    bula0
    Poziom 16  

owszem pasta ma nawet wiele wspólnego, jednak ma wspomagać oddawanie ciepła (jeżeli wentylator pracuje na zbyt wysokich obrotach, wtedy często jest to wina starej pasty), możliwe jest że w twoim przypadku to wentylator pada i być może konieczna będzie wymiana jeżelki czyszczenie nie pomoże

0
  • #5 29 Mar 2014 18:46
    shakerusik88
    Poziom 2  

Wymienię w takim razie wentylator. Chciałem zaczerpnąć rady bo szkoda mi dać 100zł jak sie okaże że jest dobry.. Dzięki

0
  • #6 30 Mar 2014 08:57
    shakerusik88
    Poziom 2  

Jeszcze jedno pytanie. Jaką wybrać pastę i jaki jest typ takiego wentylatora. Czy dostanego go w sklepie czy tylko alegro. Na allegro widziałem tylko 2 aukcje. Wolałbym zakupić wentylator w sklepie.

0
  • #7 30 Mar 2014 09:25
    kokapetyl
    Poziom 42  

shakerusik88 napisał:
    Jaką wybrać pastę

Dobrą i każdy ma na ten temat swoje zdanie.
    Ja osobiście używam MX-4.
    Zwróć uwagę, czy nie jest zastosowany termopad. Jeśli tak to koniecznie trzeba go zastosować.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo