Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROJTE WBS28 - Gorące kaloryfery w trybie EKO podczas złączonego grzania c.w.u.

Farenhajt67 29 Mar 2014 19:45 1086 2
    Farenhajt67
    Level 9  
    Witam, jestem posiadaczem kotła Brotje WBS 28. Przyszły cieplejsze dni więc przestawiłem ustawienia w tryb EKO. Z instrukcji wynika że obieg C.O. na tym ustawieniu powinien być zimny, ale tak nie jest. Kaloryfery są cały czas gorące. Zauważyłem że są one gorące wtedy kiedy jest podgrzewana przez kocioł c.w.u. Kiedy wyłączę funkcję podgrzewania wody c.w.u. to kaloryfery stygną.
    Potrafię wejść w tryb specjalista ale jest tam zbyt dużo ustawień, nie chciałbym przestawić czegoś niepotrzebnie nie wspomnę o tym że niektóre komendy są dość skomplikowane.
    Kocioł mam od kilku tygodni ale zanim wezwę lub zadzwonię do serwisanta chciałbym skorzystać z waszej wiedzy i pomocy. Myślę że problem leży w ustawieniach serwisowych bo przyglądałem się dzisiaj całej instalacji i nie zauważyłem niczego szczególnego, jakiś błędów w instalacji. Dziękuje za pochylenie się nad moim problemem.

BROJTE WBS28 - Gorące kaloryfery w trybie EKO podczas złączonego grzania c.w.u.
    zybie
    Level 30  
    W tym wypadku wszystko wskazuje że masz uszkodzony zawór 3d.
    Farenhajt67
    Level 9  
    Kocioł okazał się być OK. Gorąca woda dostawała się do obiegu CO poprzez mój kocioł na ekogorszek który pozostawiłem w kotłowni jako alternatywne źródło ogrzewania. Po zamknięciu zaworów wychodzących z pieca na ekogroszek problem ustąpił. Dziękuję za uwagę, temat uważam za zamknięty.