Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Kiano Quad Core 9,7 , wybuch po podłączeniu Jack 3,5 mm

mikolajdeejay 29 Mar 2014 21:08 2940 9
  • #1 29 Mar 2014 21:08
    mikolajdeejay
    Poziom 15  

Witam bardzo serdecznie !

Probelem dotyczy tabletu polskiej marki Kiano - product of China ;) Tablet dzisiaj ładowałem , bateria miała około 52 % , podłączyłem w tym momencie kabel Jack 3,5 mm ,który łączył tablet z głośnikami - wielokrotnie tak słuchałem muzyki , w trakcie tej czynności nie była ona odtwarzana. W tym momencie nastąpił wybuch, coś w tablecie stzeliło - ekran czarny, lekki swąd. Po rozkręceniu tabletu ujrzałem ,że przy gnieździe ładowania i jack 3,5 jest mały pęcherz na jakgdyby wewnątz struktury laminatu PCB , do tego czarna sadza ( kropka o średnicy 10 mm ) na tylnym aluminiowym panelu tegoż urządzenia.

Po odkręceniu śrubek mocujących płytę główną widać na plecach ekranu ( ekran z aluminium , powleczony jakimś polimerem ) prawie identyczną kropkę sadzy, a na laminacie jak można się domyśleć wypalone kilka drobniutkich elementów, podejrzewam ,ze w tym miejscu były diody , jakieś rezystorki smd, bardzo mikroskopijne. Czy mogę z tym tabletem udać się na naprawę gwarancyjną ( ma on pół roku, może mniej ) czy była to może moja wina ,że chciałęm posłuchać muzyki w trakcie ładowania , fotki przedstawiają troche wnętrzności tego tabletu , czy jest ktoś w stanie poradzić coś mądrego, oczywiście bez niepotrzebnych żartów - nie jest mi w tym momencie do śmiechu

0 9
  • #2 29 Mar 2014 21:12
    czarek1234567
    Poziom 15  

Popełniłeś błąd rozkręcając go. Złóż go tak żeby się nie połapali. Powinni przyjąć bo to jak najbardziej to jakaś wada wrodzona, tak to jest z tabletami w promocji.

0
  • #3 29 Mar 2014 21:20
    grigori7
    Poziom 11  

Uważam że głośniki i ładowarka mają przebicie sieci 230v i dlatego doszło do zwarcia.

0
  • #4 29 Mar 2014 22:02
    mikolajdeejay
    Poziom 15  

dziekuję zatem za szybką i konkretną odpowiedź, tak zrobię - oddam na gwarancję

0
  • #5 29 Mar 2014 22:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

mikolajdeejay napisał:
    dziekuję zatem za szybką i konkretną odpowiedź, tak zrobię - oddam na gwarancję

Napisz czy został naprawiony w ramach gwarancji.

0
  • #6 30 Mar 2014 04:50
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Trochę współczuję wysyłki do serwisu tej firmy. Pomagałem koleżance reklamować inny tablet tej firmy (PRO 7 DUAL). Za każdym razem, jak wraca z serwisu psuje się (lub jest od razu zepsute) coś innego, najczęściej w ciągu około miesiąca. W tej chwili tablet jest piąty raz w tym cudownym serwisie - od wiosny zeszłego roku... :)

Swoją drogą ciekawi mnie procedura testów jakościowych w serwisie tej firmy. Po drugiej naprawie dostałem pozornie sprawny tablet, w którym nie działały głośniki (jedynie słuchawki). Wraz z tabletem była załączona karta naprawy i stwierdzenie, że tablet przeszedł po naprawie testy jakościowe (bądź sprawdzenie jakości, czy coś w ten deseń). Jak zadzwoniłem zapytać, jak te testy wyglądają, to nikt w serwisie nie był w stanie mi o nich opowiedzieć... :)

Przepraszam za OT, mam nadzieję, że z Twoim tabletem wyjdzie lepiej ;)

0
  • #7 01 Kwi 2014 21:17
    RafalB

Poziom 27  

Masz przebicie jak byk :D A serwisy chinskich tabletow to glownie nacisk na ilosc, ilosc, ilosc, ilosc...a ze krazy sprzet 3-5 razy to marketoid nie widzi, a marka cierpi na wizerunku.

0
  • #8 21 Cze 2014 13:24
    mikolajdeejay
    Poziom 15  

Tablet został naprawiony w przeciągu 3 tygodni. Odebrałem go jak się okazało z tą samą ładowarką ( nikt jej nie sprawdził ), która również uległa zniszczeniu. Wymieniono w tablecie wyświetlacz i płytę główną - więc praktycznie wszystko :) . Okazało się prędko , choć niestety już po kilku dniach testów w domu, iż kamera /aparat tylni ( 2.0 mpix ) nie działa prawidłowo. Po jego uruchomieniu obraz był nieruchomy . Kiedy uruchomiłem aparat to wyświetlało mi to co kamera widziała w momencie jego uruchomienia. Dopiero po ściśnięciu tabletu w miejscu kamery obraz działał prawidłowo , ale czasem zmieniał kolor na zielono - różowy , a czasem poprzeczne pasy. Tablet oddałem do sklepu gdzie rezolutna blondyneczka powiedziała mi ,że to z pewnością przejściowe ,bo po wgraniu nowego systemu :"musi się rozpracować " ... w tym miejscu zrobiłem "twarzodłoń" . Kilka dni później , kiedy to system w niesamowitych okolicznościach miał ulec "rozchodzeniu" , znów pojawiłem się w tym sklepie ( znana sieć Euro ) , ale bardziej kompetenty pracownik , a może i kierownik , potwierdził ,że tak być nie może i odebrał tablet. Tydzień później dostałem informację ,że nowy sprzęt ( wymieniono go na nowy egzemplarz , model i wyposażenie bez zmian ) czeka na odebranie. Po sprzęt się zjawiłem, ale kręcę nosem, że mnie nie interesuje ,bo zawodny, bo serwis słaby. Sprzedawca ( ten sam, który się na rzeczy troche bardziej zna ) zaproponował ,żebym sobie wybrał dowolny tablet w tej cenie co na paragonie, lub droższy z dopłatą, lub tańszy plus jakieś akcesoria . Póki co jestem na etapie oczekiwania aż zaczną mnie traktować poważnie, bo jedyne sensowne rzeczy w tym sklepie w kategorii tabletów, to również Kiano ( Elegance - 4x1.6 , bluetooth , aluminiowa obudowa ) - który jest z ekspozycji ,a promocja na niego to 100 pln taniej - więc słabo, a druga pozycja to Asus, który jest mniejszy ale ma bardzo fajny wyświetlacz, bodajże model Nexus 7, również ekspozycja- czyli śmigany i to mocno . Tak się temat ma na tą chwilę, pozdrawiam

0
  • #9 21 Cze 2014 15:26
    czarek1234567
    Poziom 15  

bierz nexusa. Miałem go i byłem bardzo zadowolony. Wątpie aby był lepszy wybór w tej cenie ;)

0
  • #10 21 Cze 2014 16:02
    mikolajdeejay
    Poziom 15  

Zobaczymy co będzie , właśnie się ubrałem i jadę do tego sklepu, chciałbym najbardziej tego kiano, bo ma o 60% lepszy procesor niż ten,który sie popsuł, bawiłem się nim i działa całkiem fajnie, zdecydowanie lepiej , a ma dodatkowo bluetooth i lepiej się prezentuje wizualnie, asus niestety malutki . dziękuję za zainteresowanie tematem i mam nadzieje ,że poprzednie posty były przydatne i pomogą Państwu przy reklamowaniu chińskiego badziewia , temat wyczerpany

0